Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a bizonyíték arra, hogy a...

Mi a bizonyíték arra, hogy a dinoszauruszok egy meteorit becsapódás miatt haltak ki?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Amennyiben ez megnyugtat téged, akkor vedd úgy, hogy a becsapódás járulékos következményei miatt haltak ki.

A becsapódás miatt kevesebb napfény és hideg, a növényi fotoszintézis minimális a növényevők nem jutnak táplálékhoz és megdöglenek, a ragadozók a tetemek bomlása után szintén kihalnak, puff volt nincs.

2021. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1 Nem megnyugtatásra, hanem bizonyítékokra szorulok.


Tehát: ez egyáltalán egy hipotézis, egy elmélet? Miből jutott valaki arra a következtetésre, hogy a dinoszauruszok egy meteor miatt pusztultak ki? Mindenki tényként beszél erről, de nekem bizonyítékok hiányában egyelőre csak egy berögzült dogmának tűnik.

2021. aug. 15. 11:09
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

1) A dínók kihalásának idejében keletkezett föld rétegekben találtak aszteroidából származó port, a világ több pontján. A porban nagy mennyiségben találtak irídiumot, ami nagyon ritka a földön, de gyakori egyes aszteroidákban.

2) A Mexikói öböl alatti meteor kráter, ugyanebből az időből


Igazából szerintem egyik bizonyíték se sziklaszilárd, nem lepődnék meg ha megdőlne ez az elmélet. Amennyire olvasom, a terület kutatói is úgy vannak vele, hogy ennél jobb bizonyítékunk nincsen. Jelenleg az a legjobb tudásunk, hogy meteor becsapódás volt.

2021. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ahogy előttem is írták, nem közvetlen miatta pusztultak ki, hanem nagyobb részt az utóhatásai miatt. Másrészt nem is haltak ki teljesen, inkább csak a nagyobb testűek. Melyek túlélték, azokból lettek a ma ismert madarak. Szóval nem, a Theropoda dinoszauruszok nem haltak ki, csak az "uralmuknak" lett vége az emlősök javára.

Ami az űrkavicsot illeti, a becsapódás nyomai megvannak a Yucatán-félszigeten. Annak a kora és mérete és a globális kihalási hullám idejének az egybeesése elég szembetűnő bizonyíték. Lehet kételkedni benne, hogy ez okozta a kihalási hullámot, de kb olyan, mintha 1945. augusztus 6-án Hirosima belvárosában elpárolgott emberek halálának az okában kételkednénk.

2021. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező és arra mi a bizonyíték hogy neked van agyad?
2021. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Én azt olvastam régebben, hogy azért haltak ki a dínók, mert túl nagyok lettek, és egyszerűen beszakadt alattuk a föld.

Amire az a bizonyíték, hogy a maradványaikat rendszeresen a föld alatt találják meg.

2021. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4 Ha találnál egy meteorit krátert kb. 4000 évvel ezelőttről, ugye nem mondanád azt, hogy egy meteorit miatt pusztultak ki a mamutok? A példa nem a legjobb, de szerintem érthető, hogy mire szeretnék kilyukadni.


"Ami az űrkavicsot illeti, a becsapódás nyomai megvannak a Yucatán-félszigeten."


Ez arra bizonyíték, hogy becsapódott egy meteor. Ebből még nem feltétlenül következik, hogy amiatt haltak ki a dinoszauruszok.

Ráadásul régészeti leletek is arra utalnak, hogy valami nem úgy történt, ahogy azt most gondoljuk:

[link]


Ebből két dolog következhet: 1. vagy nem 65 millió évvel ezelőtt haltak ki a dinoszauruszok

2. vagy a régi civilizációk sokkal fejlettebbek voltak,mint ahogy ma azt gondoljuk.


#5 A bizonyíték, hogy ki tudtam írni a kérdést. Remélem ez megteszi.

2021. aug. 15. 12:01
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

#7 A Yucatán-félszigeti kráter mérete 170 km, ami azért eléggé arra enged következtetni, hogy egy város méretű meteor csapódott be, ami hatalmas szökőárakat és vulkánkitöréseket okozott, a hamu évszázadokra eltakarta a Földet a Naptól.

A mamutos példa épp emiatt nem helytálló, mert ha úgy történik, ahogy mondtad, mi sem élnénk most.

2021. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak a dinoszauruszok, hanem az összes nagyobb testű állat kihalt, hatalmas pusztulás volt, szinte a Föld élővilága megtizedelődött, hajszál híján steril lett a bolygó.

Ez mindenképpen egy globális földi eseményre utal és mit tesz Isten, pont találtak egy kozmikus katasztrófára utaló nyomot, ami megfelelő magyarázat egy ekkora kataklizmára.

Az lehet, hogy más is közrejátszott és nem maradt utána semmi, amiből ma tudnánk rá következtetni, de megnyugtatlak, egy ekkora becsapódás képes ilyen kihalást okozni, vagyis jó magyarázat ez.

Lehetne gigavulkáni tevékenység is, de annak nincsenek globális nyomai.

Lehetett akár több becsapódás is, tudtommal van Ukrajnában és a Jeges tengerben is aszteroida kráter nagyjából ebben az időbeni esemény nyomaként, de volt olyan elmélet, mely szerint más kozmikus katasztrófa is okozhatta, tudtommal szupernóva robbanásra is gondoltak, na és még az újonnan kialakuló legyek és szúnyogok által terjesztett új betegségekre is gondoltak, bár ez a növények kihalását nem indokolja igazán.

Körül van ez járva sok oldalról, mondjuk nem vagyok szakértője, de akik igen, azok alaposan megvitatták, így ez a legelfogadottabb elmélet, de természetesen nincs kőbe vésve, csak másnak nincsenek ennyire szembetűnő, drasztikus nyomai.

Így 65 millió év elmúltával elég nehéz ezt jobban meghatározni, de remélem nem valami özönvízes baromság akar lenni a kérdésed, azzal menj a vallás rovatba, ha igen.

2021. aug. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 Nem, Özönvízre nem is gondoltam. De magának az Özönvíznek semmi köze nincs a valláshoz, mert nem a Biblia, hanem a sumer irodalom a forrása. Ha jól tudom, a tudomány sem zárkózik el tőle. Javíts ki, ha tévedtem.
2021. aug. 15. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!