Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet valóság alapja a hologra...

Lehet valóság alapja a hologram univerzum elméletnek?

Figyelt kérdés
Már több tudmányos ismeretterjesztő műsort is láttam erről, ismert fizikusok beszéltek a témáról, és nem mosolyogtak közben. Laikus vagyok, nem is értettem meg mindent, de annyit igen, hogy elég döbbenetes felfedezés lenne. Valami olyasmit magyaráztak, hogy az általunk érzékelt 3 dimenzió az univerzum peremén meg van 2 dimenziós információként. Állítólag a fekete lyukaknál már be is tudták bizonyítani, nyilván csak elméletileg. Miszerint az összes benyelt dolog, a felszínen megörződött 2 dimenzióban. Ez így elég katyvasznak hangzott, én tényleg hülye vagyok hozzá, de a tudósok komolyan beszéltek. Mi is ez valójában? És igaz lehet? Aki tud erről valamit, kérem írja meg, köszönöm!

2021. aug. 24. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Úgy tudom ha ez igaz az univerzumunk egy négydimenzios feketelyuk három dimenzos esemény horizontján helyezkedik el.

Legalabbis van ilyen elmélet is.

2021. aug. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2021. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

" Állítólag a fekete lyukaknál már be is tudták bizonyítani, nyilván csak elméletileg. Miszerint az összes benyelt dolog, a felszínen megörződött 2 dimenzióban. "

Hawking több tudóstársával dolgozott a "thin hair" teórián, halála után adták ki erről a publikációt, ami matematikailag alátámasztja, hogy lehetséges, hogy a fekete lyukba eső anyagok információs tartalma az eseményhorizont külső peremén marad meg, nem esik be mögé.

Nemtudom, auóta a hipotézis menyire vált elfogadottá vagy cáfolttá, esetleg jegelve van.


Azért a hologram-univerzum nem ugyanez, csak hasonló, a 3D 2D-ben az eseményhorizonton tárolt infója helyett 4D-s anyag 3D-ben tárolt infója egy 4D fekete lyuk eseményhorizontján azért nagyon eltérő dolog. Már csak a dimenziószámok és azok aspektusai miatt is.


De ha matematikailag alátámasztható, akkor nem elvetendő hipotézis, míg be nem bizonyosodik vagy ez, vagy pont a cáfolata.


És az még valószínűleg messze van.

2021. aug. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!