Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Emlős sejtekkel lejátszódhat-e...

U. Xorter kérdése:

Emlős sejtekkel lejátszódhat-e hasonló, mint az önfenntartó maghasadásnál?

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A sejtek bomlásakor nem szabadulnak fel nagy energiájú részecskék, amik a körülöttük lévő sejtek szétesését okozzák, ha erre gondolsz. Szóval nem.
2021. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
100%
Lassan le kellene állni a kábszival. Egyre elborultabbak kezdenek lenni a vízióid, amiket itt a GYK-n, kérdések formájában öntesz a nagyvilágra.
2021. dec. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

@Mojjo, miért? Szerintem zseniális egy olyan bakteriofág vírus ötlete, mely egy emlős szervezetének minden sejtjét megfertőzi azzal, hogy másoltatja magát a sejtekkel, és szétterjed az egész testben.

Egy ilyet lehetne terápiás célokra használni: pl. a szétterjedt bakteriofágok termeljenek olyan fehérjéket, amik kijavítanak egy DNS szakaszt. Vagy lehetne éppen biológiai fegyverként is használni.

2021. dec. 6. 19:48
 4/6 sadam87 ***** válasza:
100%

"Szerintem zseniális egy olyan bakteriofág vírus ötlete, mely egy emlős szervezetének minden sejtjét megfertőzi azzal"

Biztos nagyon zseniális lenne, ha egy bakteriofág meg tudna fertőzni emberi sejteket...

" hogy másoltatja magát a sejtekkel, és szétterjed az egész testben."

Ezt hívják vírusnak...

"Egy ilyet lehetne terápiás célokra használni: pl. a szétterjedt bakteriofágok termeljenek olyan fehérjéket, amik kijavítanak egy DNS szakaszt."

1. Mint említettem, bakteriofág nem fertőz emberi sejteket.

2. Vírusokkal bejuttatott örökítőanyaggal remekül lehet fehérjéket termeltetni. (Lásd vírus vektor alapú vakcinák.)

3. Létezik olyan technológia, aminek segítségével ki lehet javítani a szervezetben (illetve pótolni lehet) hibás DNS szakaszokat. Ezt hívják génterápiának. Ebben az esetben is lehet vírusokat használni a DNS bejuttatásához.

4. Léteznek DNS javító fehérjék, de nem úgy javítanak, ahogy te gondolod (nem mutáns, hanem károsodott DNs-t javítanak).

"Vagy lehetne éppen biológiai fegyverként is használni."

Igen, erre is lehet vírusokat használni. Mondjuk nem tudom, ez szerinted miért olyan jó.


Ez amúgy hogy jön az eredeti kérdéshez (bár azt már értelmezni sem tudom...).

Az egyébként jó dolog, hogy érdeklődsz a molekuláris biológia iránt. De először talán érdemes volna az alapokat elsajátítani.

2021. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!!! Feltaláltad a létezöt! Most tudsz aranyból aranyat csinálni! Sakk-matt tudomány!

...kivéve persze a maghasadásos részét, meg a bakteriofággal mellényúltál, de a folyamat amit leírtál létezik...

Ötlet a következö kérdésedhez: feltalálhatnánk valami szénhidrogénféleséget amit feldolgozva táplálékként elfogyaszthatnánk. Mit gondolsz? Méltó vagyok egy klubtagságra?

2021. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az jó, mikor valaki önmagát zseniálisnak tartja. Ok a többieknek a hallgatásra.

És ezennel ezt elsőként sértem meg, mikor azon töprengek, milyen lehet az önfenntartó maghasadás. Rájöttem. Nem létezik. Így aztán olyan, amilyennek csak akarjuk....

2021. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!