Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A többi világjárvány is ilyen...

A többi világjárvány is ilyen volt, mint a Covid?

Figyelt kérdés

2020-ig abban a hitben voltam, hogy a világjárvány azt jelenti, hogy a vírus válogatás nélkül viszi ki az embereket, egészséges fiatalokat is egyaránt.

Pestis, spanyol nátha stb.

Most viszont, hogy látom, hogy működik ez az egész, hogy még azt is beleszámolják a statisztikába, aki ott se volt:D

Tehát ugyan ilyen erőltetett menet volt a pestis, vagy azok igazi járványok voltak?


2021. dec. 19. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Akkor az én véleményem: A covid az emberiség eddigi történetének egyik legnagyobb átverése.
2021. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező mire alapoztad? Az volt, hogy az igazolt fertőzöttek 1%-2% -a hal bele csupán a statisztikák szerint. A kérdés az volt, hány ember fertőződik meg rövid időn belül.

Közben viszont lett oltás és szerintem az is látható, hogy sok emberről ki se derült, hogy fertőzött. Másrészt vannak országok, ahol a tényleg covidban elhunytak bele se kerültek a statisztikába, szóval + / - mennyi? Senki se tudja.

A covid előtt volt előzménye, na az sokkal nagyobb arányban ölte a fertőzötteket és egyébként. Ha olyan lett volna, ilyen fertőzőképességgel.. akkor szerintem most senki se vitatkozna..

2021. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne azt is összevetni, hogy mit tudtak akkor és mit tudnak most a kórokozókról, pl. egy vírusól.

Sok vírus a fertőzés után is kialakít újfajta betegségeket, évtizedekkel azután, hogy az immunrendszer "legyőzte". Pl. ilyen az övsömör is (bárányhimlő). És egy nagyon nem kellemes dolog.

Na most egy eddig ismeretlen vírusnál, ami nem fertőzött ember, fogalma sincs senkinek, hogy mik lesznek az utóhatások is.

Honnan tudod azt, hogy hogyan indult pl. a pestis? Csak szólok, hogy egy ártalmatlan baktériumból mutálódott olyanná, ami halálos az emberre. Valószínűleg azért, mert nem foglalkoztak vele, "ááá, ez semmi" hozzáállással.

2021. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sadam87 ***** válasza:
100%

A középkori nagy pestitsjárvány sokkal durvább volt, ott azért az európai népesség majdnem fele meghalt. A spanyolnátha járvány is durvább volt, de azért az alatt is éltek, dolgoztak, stb. az emberek, nem úgy kell elképzelni, hogy mindenki pánikban rohangált fel-alá, az utcán meg szerteszét hevertek a hullák.

De például a HIV járványt is szokták pándémiának nevezni, pedig arra aligha igaz az elképzelésed.

2021. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4.


Az a baj, hogy nem is érted.

A Covid metodika alapján lehet azért halt meg pestisben minden második ember, mert beleszámolták a VH áldozatokat is.

2021. dec. 19. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A pestis olyan volt, mint a mongolok: voltak olyan területek, amik teljesen elnéptelenedtek. 80%-os kihalás is előfordult. Nem maradt olyan, aki eltemethette volna a halottakat. 4 nap alatt meghalt, aki a fertőzést elkapta.


Az volt a szerencsénk, hogy egy idő után egyszerűen már nem voltak új fertőzések, igazából nem tudni miért. Az emberek rájöttek arra is, hogy ahol a higiéniás körülmények jobbak voltak, ott kevésbé pusztított. Magyarország csak azért maradt ki ebből a tarolásból, mert a mongolok addigra kiirtották a lakosságot, így nem tudott olyan gyorsan terjedni. Később is voltak járványok, de a 13. századi igazi csapás volt. Nem hasonlítható a mostani helyzethez. Az jó kérdés, hogy egy pestisjárványhoz hasonló helyzetet hogyan lehetne most kezelni. Sokkal hatékonyabb lenne az eljárás, de sok áldozat lenne az biztos.

2021. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sadam87 ***** válasza:
100%

"A Covid metodika alapján lehet azért halt meg pestisben minden második ember, mert beleszámolták a VH áldozatokat is."

A pestis halálozásokba?? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Amúgy nem, nyilván nem számolták bele a spanyolnátha áldozatai közé a háború áltdozatait. (Egyébként is a háború legvégén tört ki a járvány.) Eleve többen (valószínűleg jóval többen) haltak meg a spanyol náthában, mint az első világháborúban össesen.

Persze a háború hozzájárult a járvány súlyosságához. Egyrészt legyengültek miatta az emberek, romlott az általános egészségi állapot. Másrészt remekül segítette a járvány terjedését. Harmadrészt sokáig titkolták a járvány kitörését miatta. Ettől függetlenül rengetegen haltak meg magában a spanyol náthában (még ha elég nagy is a bizonytalanság, hogy pontosan mennyien).

2021. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazi pandémia, vagyis világjárvány nem régóta van, hiszen a pestis hiába volt nagy és halálos járvány, nem nevezhető világjárványnak, mert Amerika, Ausztrália teljesen és Afrika nagy része megúszta.

Talán a himlő az első, amely mindenhová eljutott, az már pandémia volt.

Az sem mindegy, hogyan alakul egy kórokozó, hiszen a spanyol nátha is jelen volt már évek óta a frontokon, ahol a lövészárok körülményei között folyamatosan terjedt, hiszen az emberek egy árokban éltek, kitéve az időjárás viszontagságainak, de nem volt halálos betegség kezdetben, ám a sorozatos mutációkkal számos variánsa kialakult, végül olyan halálos változata fejlődött ki, amelyben többen haltak meg, - főleg fiatal felnőttek, - mint a világháborúban, pedig ott lőttek, bombáztak, lángszóróztak, mérges gázt szórtak egymásra és minden módon próbálták az akkori legmodernebb technikákkal elpusztítani egymást.

Ennél a járványnál is fennálhat ugyanez, sőt, kifejezetten egyre nagyobb az esély rá sajnos, bár természetesen ma már azért nem ott tart az orvostudomány szerencsére, mint száz éve, bár ami azt illeti, azokat, akik már elhunytak ebben a járványban, azokat ez nem vígasztalja.

2021. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a többi világjárvány nem olyan volt, mint a COVID. A többi nem világjárvány volt! És ennek egyszerű oka az volt, hogy régen a közlekedési lehetőségek sokkal nehezebbek voltak, az A pontból B-be jutás nagyságrendekkel nagyobb. Kínába jutás ma alig 1 óra. Marco Polonak pár év.

A pestisjárványok jellemzően Európában voltak, és máskor Ázsiában. A HIV például ide nyomokban jutott és nem okozott hatalmas fertőzési gócokat.

Ugyanakkor azóta fejlődött az orvostudomány, ami egy középkori pestisnél véletlen és ritka felépülés volt, az ma egy jellemző eset.

Nem érdemes zagyva fogalmakat használni, COVID metodika nincs, eltérő érdekek, eltérő tudások vannak.

De mindenekelőtt el kellene végre fogadni, egy felszínes és még csak nem is jellemző hasonlóság alapján összehasonlítani és egyezőnek tekinteni valamit, mindössze a hasonlító tökéletes járatlanságát mutatja a témában, semmi egyebet.

2021. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ez a járvány a legnagyobb a világtörténelemben :). Bokáig járunk a hullákban, akiket az oltások teritettek le. Soha még nem volt az, hogy hullák nélkül 2+ évig tart egy virusként terjedö sajtókacsa, amit nem szabad leleplezni, mert ha igen akkor a moderátor letilt mindenhonnan. Lehet hogy innen is most engem, de nem baj. Az igazság mindég gyöz annélkül is, hogy alaki hangoztatná.
2022. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!