Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Otthon valahogy tudom "vizsgál...

Takács Zoltán188 kérdése:

Otthon valahogy tudom "vizsgálni" a föld légkörének összetételét?

Figyelt kérdés
Teljes kezdő vagyok ebbe a témába szóval ha esetleg lesz válasz akkor úgy mondjátok el, hogy egy átlag ember is megértse! Válaszokat előre is köszönöm!

2021. dec. 30. 22:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szóval az a kérdés, hogy hogyan tudom azt megnézni, hogy milyen gázok alkotják a levegőt és mekkora % ba!
2021. dec. 30. 22:45
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy berendezhetsz egy magánlaboratóriumot a fentebb megnevezett célra. Ha vegyészmérnök, kísérleti fizikus, stb. alkalmas szakmád van, akkor tudod is, hogy mi a teendő.


Ha nem értesz a témához - ami a kérdésedből evidens - akkor fel kell bérelned egy alkalmas szakembert, vagy néhány év tanulással meg kell szerezned a szükséges szakmai ismereteket. Manapság már megoldja a témát egy nagyon drága (akár néhány autó ára) asztali műszer beszerzése és kezelésének elsajátítása is.


Persze az árat nagyban befolyásolja, hogy milyen összetevőket és milyen pontosan akarsz meghatározni! Pontosan mit is akarsz kielemezni és milyen célból?

2021. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm szépen a válaszod azt hittem kicsit könnyebb ez a dolog de akkor már értem miért nem találtam sok dolgot! Meg mondom az őszintén azt hittem veszek valami kis kütyüt aztán az ki mutatja, hogy az adott levegőben mi van! De akkor ez sajnos nem ennyire könnyű azért mégegyszer köszönöm szépen a válaszod és a rám szentelt idődet!
2021. dec. 30. 23:34
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Vannak azért egyszerűbb megoldások is.

Oxigéntartalmat például durván meg lehet mérni úgy is, hogy egy gyertya egy zárt üvegbúra alatt meddig ég.

2021. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen ezt a kísérletet ismertem de azt már nem, hogy meg is lehet mérni!
2021. dec. 30. 23:40
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Először leméred ismert oxigéntartalom mellett stopperrel, háromszor, az lesz az etalon.

Aztán vagy számolsz, vagy pedig szintén leméred más, szintén ismert oxigéntartalom mellett, ugyanígy.

Ha már elég sok ilyen pontod van, akkor mérheted ismeretlen oxigénszintnél is.

2021. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem/kérésem lenne feléd erről egy youtube linket vagy valami oldalt tudnál nekem küldeni mert nem igazán találok semmit ha angol az se baj! Köszönöm!
2021. dec. 30. 23:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Erre szerintem még senki se gondolt, hogy feltegye.

Ha te leméred és felteszed, te leszel az első.

2021. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja most ezt olyan egyszerű megcsinálni, hogy nem is mondják el vagy csak senki nem csinált ilyent?
2021. dec. 30. 23:53
 10/13 A kérdező kommentje:
Mármint videót!
2021. dec. 30. 23:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!