Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van annyi mogyoróallergi...

Miért van annyi mogyoróallergiás? Miért alakul ez ki?

Figyelt kérdés
A mogyoró olyan ártalmatlan dolgonak tűnik egyeseknek mégis végzetes.A kérdés miért pont a mogyoró?És, hogy maradt fent ennyi mogyoróallergiás a populációban.Ha jól tudom az USA-ban különösen sokan vannak.
2008. dec. 14. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért sok a parlagfű allergiás is. Az is csak egy ártalmatlan gaznak néz ki.
2008. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok!Még ez a kisebb gondunk,hogy ennyien vagyunk!A nagyobb az,hogy mindenre ráírják,hogy nyomokban földimogyorót tartalmazhat..Szóval nekünk úgy kell kitapasztalni,hogy mit ehetünk,különben nem ehetnénk semmit..Akkora hülyeség mindenre ráírni tapasztald ki címszó alatt.Csak ugye nem mindenki éli túl ezt a találkozást a mogyoróallergiával.

Üdv minden olyan embernek aki az árukat cimkézi,és figyelmeztetném,hogy a gyerekpezsgőn,amit szülinapomra kaptam elfelejtették ráírni,hogy tartalmazhat mogyorót!

2008. dec. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úristen:( ez elszomorító...
2008. dec. 15. 08:33
 4/8 A kérdező kommentje:
De köszi a tapasztalatodat! Ezek szerint van mit fejlődni az élelmiszercímkézésnek...
2008. dec. 15. 08:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy miért van, nem tudom. Az élelmiszercimkézéshez csak annyit: kötelesek ráírni..

Főleg,ha az áru olyan gyártósoron vagy műhelyben készült, ahol esetleg mogyorós élelmiszert is gyártanak.Tehát nem biztos, hogy van benne, de a keresztszennyeződés lehetősége fennáll!


Tapasztalat, csak mi a gluténnel vagyunk így...

2008. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.Hát igen,elég durva...Főleg,hogy egyszer vettünk egy zacsi cini-minis-t és arra is rá volt íva,de úgy gondoltuk inkább fahéj van benne.Hát rosszul gondoltuk.A következményeket hagyjuk inkább..Azóta elfelejthetem az össze gaponapelyhet,mert kitudja melyikben van.........Pedig nagyon szeretem őket:/

És a másik dolog ami érdekes,hogy én nem voltam mindig allergiás...Kisebb koromban anya mondta,hogy egy csomót ettem.És most az utóbbi 2évben alakult ki.(14vagyok)

2008. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És melyik mogyoróra vagytok allegiásak(az amerikai földimogyoróra vagy a sima bokrosra egészmogyira), mert ugye tudniilik más besorolásúak.Vagy mindkettőre???
2008. dec. 15. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőre.
2008. dec. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!