Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól értem, az ősi anaerob...

U. Xorter kérdése:

Jól értem, az ősi anaerob élővilágot kiszorították ezek az invazív, oxigénszennyező fenevadak?

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 16:44
 1/5 sadam87 ***** válasza:
100%
Minden azoknak a rohadék, agresszív cianobaktériumoknak a hibája!
2022. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, majdnem kihalt az élet, mert először sok CO2 volt, megjelentek azok a létformák amik ezt O-O2-vé alakítják, viszont olyan meg nem volt, ami felhasználja az oxigént, ha jól emlékszem itt majdnem alapjaiban ért véget a földön az élet (Oxigén katasztrófa a neve ha jól emlékszem). Bocsánat ha hülyeséget írtam, így emlékszem arra amit olvastam.
2022. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, ennyit a képzésünkről.

Tehát: először az anareob élet alakult ki. Magyarul: növények.

Mivel ellenségük még nem igazán volt, tápanyag meg rengeteg, ezért nagyon elszaporodtak.

Ezek a növények viszont oxigént termeltek, ami egy nagyon erős oxidálószer és sejtméreg!

Az az érdekes, hogy sok százezer évig tartott, míg jelentősen megnőtt a levegő oxigéntartalma - de az élet ezt MÉGSEM bírta ki.

Kb. a fajok 90%-a pusztult el, és amelyik változatlanul megmaradt, az most messze a föld mélyén és hasonló helyeken él.

De belőlük fejlődtek ki azok az élőlények, amelyek már kibírják ezt az erős mérget.

ÉS - később - az újabb élőlények, amelyek már hasznosítani is tudják.

Az oxigénes élet sokkal gyorsabb is lehet, mert nagyobb energiák vannak benne.

2022. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:
100%

#3

"Tehát: először az anareob élet alakult ki. Magyarul: növények."

A növények nem anaerobok.

2022. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiszorításról akkor sincs szó.

Az első élőlények valószínűleg tengeri füstölőkben éltek, és CO2 is kellett nekik, valahonnan fel kell venni a szenet.

A növények meg bárhol tudnak élni, ahol a CO2 és a szükséges anyagok megvannak, viszont a füstölő túl meleg nekik.

2022. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!