Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az miért van, hogy az ember...

Az miért van, hogy az ember csak 4-5 éves korától emlékszik a dolgokra?

Figyelt kérdés
tehát olyan miért nincs, hogy emlékszünk, amikor még bent voltunk édesanyánk hasába, vagy csecsemók voltunk, vagy ilyenek?
2008. dec. 18. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon ritkán előfordul ilyen is.

De 4-5 éves korodból is csak 1-2 emlék marad meg! csak onnan szokott a legeslegelső emléked megmaradni, azért feltűnő.

Még későbbről is rengeteg dolgot felejtesz: tehát pl. 3 éves korodból 100%-ot felejtettél, 4 éves korodból 99%-ot.

2008. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem vannak emlékeim korábbrol is. Emlékszem a gyerekkocsimra is meg jópár dologra, ami édesanyám elmondása szerint 3 eves koromban történt. De természetesen csak töredékek.
2008. dec. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 yuda ***** válasza:
100%
-mert akkor még inkább az ösztönök működnek és ahogy egyre jön be a tudatosság,úgy emlékszünk dolgokra: ahogy egyre inkább az öntudatunkra eszmélünk.
2008. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
én nekem mindig beugrok olyan,amikor bent a kórházban feküdtem olyan üveg akármiben.de tényleg,viszont másra nem
2008. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 vav22 ***** válasza:
100%
Én emlékszem a keresztelőmre, és nem igazán tudtam, hogy mi történik velem. Nem akarják elhinni nekem, hogy emlékszem, a furcsa az, hogy körülírtam mindent ami ott volt, pl. milyen szoknya volt a Keresztanyukámon, holott fénykép nem készült...
2008. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azokra a dolgokra emlékszünk (4-5 éves kórból) amik az érzelmeinkre hatnak pl: elraboltak, nagyon féltünk,sirtunk, esetleg a szemünk elött meggyilkoltak valakit.

Ami ilyen "tök magátolérthetödő" dolog mint PL: mindennap ettünk, jacodtunk, ezeket az agyunk nagyon "mélyre elássa".

Ezeket esetleg hipnózis által lehetne a felszinre hozni, de szerintem nincs sok értelme :)

2008. dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én is emlékszem korábbi eseményre, kb 2 éves koromból, de bárcsak ne emlékeznék rá... Az olyan dolgok maradnak meg, amik komoly negatív érzelmi hatással voltak rád.
2008. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvont gongolkodás NYELV nélkül nem létezik, amin nem gondolkodsz, azt nem tudod megjegyezni(3 év felett már ösztönösen gondolkodsz) Naggyábol 3 éves korra tanul meg az ember tudatosan BESZÉLNI, ez után lép érvénybe a hosszútávú memória is.
2008. dec. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Az én nővérem emlékszik egy 2éves korában történt dologra és mindenkinek ezzel dicsekszik...xD Szerintem akkor jegyzel meg korábbi emlékeket ha valamilyen szempontból lényeges része(volt) az életednek.
2009. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!