Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezen az ábrán a középvonal és...

Ezen az ábrán a középvonal és a szürke sáv pontosan micsoda? Hogyan lehet ábrázolni, ha megvannak a korrelációs együtthatók?

Figyelt kérdés

2. ábra itt:

[link]


vagy szaggatott vonallal itt:

[link]



2022. jún. 8. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A középső vonal a lineáris regressziós egyenes, a szürke sáv a konfidencia intervallum. (Ez az a sáv, amiben a populáció átlaga a mintavétel alapján 95%-os valószínűséggel megtalálható.)


A kiszámolásához sajnos nem értek, mert a statisztikai programok, amiket én használni tanultam megcsinálják automatikusan, de gugli alapján ezt a leírást találtam:

[link]

Az alapján amit belinkeltél, remélem nem gond hogy angolul van.


Ami nekem kiderült belőle, hogy szükséged lesz a teszt statisztika értékére, és az átlag hibájára (standard error of the mean).


Amúgy milyen programban akarod ábrázolni? Vagy kézzel akarod tudni kiszámolni? (Azért kérdem, mert a statisztikai programokban általában be lehet állítani, hogy ábrázolja neked, csak jó helyen kell keresni.)

2022. jún. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2022. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
k9szi
2022. jún. 9. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!