Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Atomok közti kvantumösszefonód...

U. Xorter kérdése:

Atomok közti kvantumösszefonódottság ellenőrizhető?

Figyelt kérdés
Legyen 10 atompár, amik között vagy mind van összefonódottság, vagy egyik pár között sincs összefonódottság. Van-e olyan módszer, amivel meg tudom mondani, hogy az ellenőrzésem után jó eséllyel össze voltak-e fonódva az atompárok vagy sem?

2022. aug. 19. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt már én is kérdeztem.
2022. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

ha egy hidrogénmolekula egy felének a spinje -1/2 akkor a másik biztosan 1/2 lesz

igen, ezt ki lehet mérni

[link]

2022. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%

Hogyne. Mi fizikusok pl ezt úgy tesszük, hogy fotont féligáteresztő tárgyon vezetjük keresztül, így két sugarat kapunk, ami hullámként viselkedik, csapódik be ernyőn ha nem figyeljük meg és részecskeként ha megfigyeljük. Előbbiben az összefonódottság még megmaradt


1Fizikus

2022. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy kérdeztem, hogy létezik-e többszörös összefonódás, amit aztán kétfelé választunk, és két helyre lehet elküldeni?

Ennek az lenne az előnye, hogy ami hozzád érkezik, az EGYMÁSSAL is összefonódott lenne.

2022. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

4@ Létezik, de ezt nem úgy nevezik. Egy féligátresztő tárgyal ketté választják a fotont és két külön úton vizsgálják őket. J.A.Wheeler kísérletei alapján miután megfigyelés után szuperponálódott azaz összeomlott a hullámföggvény, mégis újra kiterjeszkedik azaz visszaáll az összefonódás, amikor a két sugarat egyesítjük. Ugyanis a kísérletekben megvalósították ezt. Mikor megfigyelték részecskeként viselkedett és részecskemintázatot mutatott a foton. Viszont egyesítés után már visszaállt az összefonódás és hullámként csapódott az ernyőbe, mert nem figyeltük meg. Ez is bizonyítja, hogy a megfigyelés okozza a hullámfüggvény összeomlást és nem a mérés. Ez van egyébként aKoppenhágai-értelmezésben is


1Fizikus

2022. aug. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!