Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 50-200e Ft-ért milyen csillagá...

50-200e Ft-ért milyen csillagászati távcsövet vegyek ?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő, laikus, amatőr vagyok.

Kedve kaptam az égbolt figyelésére.

Látom,hogy nagyon komoly teleszkópok lettel mára, én sajnos nem vagyok ezekben naprakész. Milyet ajánlanátok, ami tényleg jó ?



2022. aug. 24. 02:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Először menj el egy csillagászati szakkörbe, ott kipróbálhatsz néhányat és el is magyarázzák melyik mire való. Utána már tudni fogod, hogy ki akarsz-e dobni 50e Ft-ot vagy mire áldoznál szívesen akár negyedmilliót is.
2022. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sadam87 ***** válasza:
100%

Egy tipp az 1. válaszoló által ajánlott szaküzletre. Online is érdemes böngészni, mielőtt vásárolsz.

[link]

Amúgy meg ahhoz, hogy eldöntsd, milyen távcsövet szeretnél, először azt érdemes eldönteni, mit szeretnél megfigyelni vele.

2022. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Nekem van egy, de 25 éve nem használom:) Szerintem ez általános jelenség.
2022. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"én sajnos nem vagyok ezekben naprakész"

Azt javaslom, először legyél naprakész, vagy legalábbis kicsit ásd bele magad a témába, olvass utána, itt is rengeteg jó válasz született már a "milyen távcsövet/teleszkópot vegyek" kérdésekre. Inkább most várj vele egy kicsit, mint hogy utólag derüljön ki, hogy te nem is ilyet akartál. Ugyanis nincs "égbolt figyelő" teleszkóp, több fajta van és mind kicsit más célra igazán alkalmas. (És fontos még az állvány minősége is.)


Pl:

[link]

[link]

[link]

2022. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Először is azt mond meg, hogy mit szeretnél megfigyelni vele. Ez nagyon fontos adat ha csillagászati távcsövet szeretnél venni. Pl. bolygózni vagy mély ég objektumokat szeretnél megfigyelni vele ( galaxisok, csillagközi ködök stb.) ?
2022. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! A Holdat szeretnem figyelni/nezni, de egesz kozelrol.
2022. szept. 24. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom, annyira nem érdekel a dolog, hogy utánaolvass, úgyhogy akkor innen válassz egy szimpatikusat.


[link]

2022. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
47%
[link] a holdra ez már megfelelő
2022. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!