Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az országban kapható kitenyész...

Az országban kapható kitenyésztett növény változatok (hosszúkás paradicsom,paprika paradicsom,menta ízű bazsalikom, egyéb különlegességek) génmódosítottak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 11:51
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

20.


Most nem akarok belemenni részletekbe,de semmikép se véletlenül nem lehet az Eu-ba génmódosított növényt, behozni!


A nemesített növényeknél nem hallottam ,hogy mérgező lenne,az áll közelebb a természethez.


Ezzel mindent elmondtam.

2022. aug. 25. 23:01
 22/29 anonim ***** válasza:
85%

A természetben millió mérgező növény van. Olyan is, amit megesznek vagy felhasználnak.

Manióka, légyölő galóca, vadkender, stb.

Ha keresztezed a tököt az uborkával, és megeszed, meghalsz.

Szóval NEM IGAZ az, hogy természetes=jó és mesterséges=rossz.

BÁRMELYIK nemesített dolog lehet életveszélyes.

Arról nem is beszélve, hogy például minden almatermesztőnek illik legalább néha magról ültetni almát. Ez az ő lottójuk. Gyakorlatilag sose nyernek vele, nagyon pocsék lesz.


Ezért kérdeztem, hogy pontosan MI A BAJOD a génkezelt dolgokkal?

Sokkal jobban megvizsgálták mindegyiket, mint a nemesített dolgokat.

2022. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

22.


Nem tudom, honnan veszed,hogy a tök és az uborka keresztezés halálos,de általában N idegen fajjal keresztezik, szóval ez maximum egy érdekesség ha igaz!


Egyébként a paradicsom,krumpli is mérgező volt mielőtt kinemesítették szóval eddig jól sült el a nemesítés.

2022. aug. 25. 23:14
 24/29 anonim ***** válasza:
85%

Ezeket megint csak rosszul tudod.

A krumplinak bármilyen része mérgező, ami zöld. Ma is. A termése különösen.

Viszont ez többnyire nem halálos.

A tök és az uborka viszont szélbeporzású... kell még mondani?


Nem láttam a válaszod, hogy mi a bajod a génkezelt dolgokkal.

2022. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

24.

Igen ezeket tudtam,de úgy értem a vad paradicsom volt mérgező a krumpli meg rossz ízű,ezt tudtad?


A kérdésre korábban megadta a választ.

2022. aug. 25. 23:23
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

1 perc volt guglival: [link]

Ja, hogy ha ÓLOM tányérból eszik, akkor egy savas étel veszélyes? Hát igen.


A válaszodat pedig továbbra sem látom.

Annyit írtál, hogy szerinted a természetes a jó, de ez nem igaz.

MI a bajod a génsebészettel? Leírnád végre?

2022. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Ez természetes tehát jó” –mondta az ember akit lábon mart egy halálos mérgű kígyó túrázás közben. Attól mert valami közelebb van a természethez önmagában nem jelenti ,hogy jobb.

Kérdező, génmódosított növényekre kérdeztél rá. Hacsak nem az eredeti, vad változatát eszed (most a kedvedért tekintsünk el az ember nélküli evolúciótól amivel létrejött az alap növény is) úgy minden esetben “génmódosított” növényt eszel. Csak az eljárás más mert a mesterséges génszerkesztés gyorsabb s ellenőrzöttebb. De te a piacon több mint valószínű sima nemesített növényt veszel. De ha véletlenül mégsem az akkor sem lesz semmi bajod. Talán kis túlzással hamarább kapsz szalmonellát Mari néni ellenőrizetlen háztáji tojásaitól.

2022. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 TappancsMancs ***** válasza:

8/ A nemesítést nem csak hagyományból nem nevezzük génmódosításnak, hanem mert nem az. A gyereknezést sem nevezzük génmódosításnak.


Génmódosításnak nem azon folyamatok és tevékenységek összességét nevezzük, amik befolyással vannak a génekre, hanem amikor laboratóriumi körülmények között molekuláris genetikai eljárásokkal módosították célirányosan a géneket, vagdossák és összeillesztik. A gyereknemzés hatása a geneetikára nem tudatos és nem is lehet tudatos. Gyereknemzéssel és növény nemesítéssel nem tudják a konkrét gének tudatosan meghatározott részeit kivenni és illeszteni.


Növény emesítésnél, állatok domesztikációjánál és gyereknemzéskor nem lehet és nincs jelen ismert bázissorrendű DNS szakaszok illeszétése a DNS-be.


A főzést sem nevezzük vegyészetnek és a szakácsok sem vegyész szakon végeznek. Mert ezek nem azonosak. A vegyész rendszerszinten ismeri a kémiai szakterület elemeit és működését, a törvényszerűségeit és az elméleti és gyakorlati módszereket. Egy vegyész lehet nagyon rossz szakács is. :) Bocsi vegyészek :D


A különbség, hogy tudatosan adott gén részeket vesznek ki és/vagy illesztenek be. Ez nincs se a nemesítésnél se a domesztikációnál se a gyermeknemzésnél. A génmódosítás elég konkrét mukát jelent. :) Vagy van a világban pár milliárd genetikus? :)

2022. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon tilos GMO-t termeszteni. Beszántatják, ha olyat találnak. Importálni sem lehet.
2022. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!