Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csapvíz vagy az esővíz...

A csapvíz vagy az esővíz tisztább kémiailag?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az esővíz a levegőből beoldott főleg CO2 miatt enyhén savas kémhatású, de ha a levegő tiszta lenne, akkor az esővíz is. A csapvíz tartalmaz hasonlót? A csapvíz valójában rétegvíz? A rétegvíz állítólag kémiailag a legtisztább víz, így ha igen, akkor megkaptam a választ.

2022. szept. 3. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csapvíz attól függ hol. Annak idején végeztünk egy kísérletet az egyetemen (bő 20 évvel ezelőtt), hogy egy komolyabb esőből mintát vettünk 5 percenként, és ezt elemeztük. Az elején sokkal szennyezetebb volt a víz mint a végén. Ha jól emlékszem egy kiadós elég intenzív eső volt és talán 2 órán keresztül tudtuk mérni, az utolsó minták gyakorlatilag desztillált víz minőségűek voltak. Ha jól olvastam most hasonló mérést végeztek valahol és a légszennyezettség változása miatt lassabban tisztult.


Csapviz: mindig tartalmaz oldott ásványi anyagokat. Mert olyan képződményből jön (kivéve magashegyi területeken ahol egy minimális tisztítás után általában gleccser olvadék vízet használnak csapviznek).De nagyon függ attól, ohgy milyen terület, milyen ország, azon belül is van eltérés. Pl. Budapesten a parti szűrésű vizek vastalanítás után nagyon jó minőségűek nem túl magas oldott anyagtartalommal (egyébként oldott anyag kell, különben a víz "mérgező" ha sima desztillált vizet iszik valaki túl sokat elégé felborítja az ion háztartást).

2022. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Tudom, hogy az esővíz a levegőből beoldott főleg CO2 miatt enyhén savas kémhatású”


Sőt, a levegőből belekerülhet mindenféle szutyok. De egyébként ha egy tiszta helyen élsz ahol legalább 10 km távolságban sincs város akkor jóval tisztább az esővíz. Jobb esetben. Azt nem tudom inni mennyire iható biztonságosan, minden esetre akvarista körökben általában erre hívják fel a figyelmet ha az ember esővizet szeretne felhasználni. Mert ugye amellett ,hogy az “ingyen” hullik le még nagyon lágy is s emiatt jó a legtöbb díszhalnak. Csak ugye a légszennyezés miatt ügyelni kell és/ vagy alaposan átszűrni például aktív szénen s perlon vattán.


A csapvíz legalább ellenőrzött, viszont a minősége változhat. Régióként is meg időnként is, de általában iható minőségű. Na meg nem biztos ,hogy amilyen a vízműnél pont olyan folyik a csapodból. Főleg ha nagyon régi vezetékek vannak használatban.

Meg ami általában eltér az például ,hogy a –magyar– csapvíz legtöbbször kemény. Ha túl kemény akkor az nem megfelelő a legtöbb díszhalnak, vízkövet/ foltoz hagyhat autó/ edény/ akármi mosása után, a szobanövények is jobban szokták szeretni a lágyabb vizet stb. Na meg klóros, de ez jobb esetben nem sok vizet zavar (ez szintén változhat ,hogy mikor mennyire klórozzák).

2022. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A magyar csapvíz kifejezetten jó minőségű, de nincs mindenhol így, a lengyelt nem lehet meginni. Palackos vízzel főznek, illetve főztek húsz éve, azóta hallottam, hogy javult valamennyit, a mostani minőségét nem ismerem.

Lengyel ismerőseim egészen le voltak döbbenve, hogy mi megisszuk a csapvizet.

2022. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!