Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Schrödinger és társai tévedtek...

Schrödinger és társai tévedtek. Nem jól használták a háromdimenziós matematikai tér leírásánál a matematikai egyenleteket. Nem kellene a kvantumfizikát új alapokra helyezni ?

Figyelt kérdés

Váratlanul kiderült: Schrödinger és társai tévedtek.A szakembereknek sikerült kijavítaniuk egy hibát a háromdimenziós matematikai tér leírásánál, amit még Erwin Schrödinger Nobel-díjas fizikus és mások fejlesztettek ki.


Hoppá. Rosz volt minden amit az akadémiai tudomány állított? [link]



2022. szept. 16. 11:02
1 2 3
 11/24 NTBS ***** válasza:
90%
Nem tévedtek.
2022. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 2*Sü ***** válasza:
98%

#5 > A kérdező élvezi hogy a #2, #3-hoz hasonló szerencsétlenek hosszú bekezdéseket írogatnak a legnagyobb trollkérdéseire is.


A #2 „szerencsétlen” – azaz jómagam – meg szintén élvezi, hogy egy témában hosszú bekezdésekből álló válaszokat írjon.


Amúgy te is írtál hosszú bekezdésekből álló „választ”, közöttünk annyi a különbség, hogy mi mondtunk valami érdemlegeset a kérdés témájáról, te meg nem. Maximum a kérdező személyéről mondtál el bármit is, bár tulajdonképpen több kritikát fogalmaztál meg az értelmes válaszok ellen, mint a kérdéssel, a kérdezővel szemben. Ami azért lássuk be furcsa…


Miért beszélsz le bárkit is arról, hogy megválaszolható kérdésekre ontopic választ írjon? Nyilván jogod van hozzá persze, csak a motivációt nem értem mögötte. Nekem ez sokkal inkább tűnik trollkodásnak, de lám, neked is válaszolok, nekem nem derogál trollt etetni. Néha kimondottan kedvemet is lelem benne.


De én úgy vagyok vele, hogy nincs troll kérdés. Van értelmes, megválaszolható kérdés, erre lehet választ írni. Ha egy kérdés nem értelmes, nem válaszolható meg, akkor is lehet választ írni, hogy miért nem. Ha valaki pár hét, pár hónap, pár év múlva akár egy Google keresés révén ide téved – akár kicsit más témára keresve rá –, és lát pár értelmes gondolatot egy témában, valamit tanul belőle, akkor már megérte válaszolni. Ha nem, akkor nekem mindenképpen megérte, a válaszíráshoz azért én is utánanézek egy kicsit a kérdéskörnek, esetleg olvasok valami érdekeset, amit amúgy lehet, hogy nem is említek a válaszban, de számomra érdekes, így nem volt hiábavaló elkezdeni választ írni.


> Azért van itt ennyi trollkodás, mert ez a kategória tele van a válaszolóhoz hasonló autistával, akik egyszerűen nem képesek megkülönböztetni a valódi kérdéseket a trollkérdésektől.


A felvetés – most a jelzőket ignorálva – lehetne akár jogos is. Sajnos – vagy sem – nem az a helyzet, hogy az oldal nyüzsögne a jó kérdésektől. Ha így lenne, én is nagyobb figyelmet fordítanék ezekre. De alig látok igazán jó kérdést. Ami az, ahhoz vagy nem értek túlzottan, vagy már érkezett 20 helyes válasz, amihez nem tudok hozzátenni, vagy pezsgőt bontok. Így aztán jobb híján ilyen jellegű kérdésekre válaszolok, ha kedvem tartja válaszokat írni ide. Ez szerintem még mindig többet ér, mint a témáról egy szót sem ejtve szimplán anyázgatni. Annak is megvan persze a hangulata, de azért én maradnék az érdemi válaszok világánál, ha megadod rá az engedélyt. ;-)

2022. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:
98%

“nekik köszönhetően a troll holnap is kiír majd valami baromságot.”


Általában így is úgy is kiírnak új kérdést. Akkor meg már miért ne lehetne normális választ (is) írni? 2*Sü jól írja, ezzel az is tanulhat újat aki kommentel meg az is aki csak úgy rátalál a kérdésre. Aztán a kérdező csinál amit akar. Akik nagyon benne vannak a “szakmában” azokat amúgy sem szokták érdekelni a válaszok, mindegy mit írunk. Szerintem akkor meg több értelme van ha van ténylegesen értelmes válasz is s nem csak anyázás.

2022. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
98%

#5 egy alapvető tényről megfeledkezik. Vannak itt pár tízezren, akik rendszeresen kérdeznek, válaszolnak. És vannak pár százezren, akik pusztán olvasnak.

Az igényes válaszoló bármilyen naiv vagy álkérdés kapcsán is képes a témáról hasznosdolgokat írni. És nagyon egyetértek azzal, élvezi is. Van néhány ember, aki élvezettel teszi, amit tesz. Ezt a munkát utálók nem fogják megérteni.

És a legfontosabb: lehet örülni, ha sikerül valamit elmagyarázni és erről visszajelzés érkezik (a jó válaszoló ezt akkor is észreveszi, ha az nem direkt). És főképpen lehet remélni, annak a több százezer néma olvasónak lesz egy szelete, aki örülni fog, hogy megértett valamit. A jó tanár azzal a meggyőződéssel tanít, hogy munkája nem vész kárba. Enélkül néha (mostanában sűrűn) úg érezné, nem érdemes élni. Pedig nagyon is érdemes!

Magam például számon tartok néhány válaszolót. És akkor is elolvasom, ha történetesen a téma éppen nem érdekel. Mert biztos vagyok benne, kapok valamit.

2022. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%

Ezzel együtt igen egyszerű lenne megoldani ezt a problémát:

ha MINDENKI jelezné a kérdést, az azért már átütné a moderátorok ingerküszöbét, és akkor gyorsan áttennék az ezotériába.

Szerintem erre minden esetben szükség van, amikor maga a kérdező ezoterikus, és esélytelen az, hogy bármit is elfogadjon.

2022. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 2*Sü ***** válasza:
98%

#15 > Ezzel együtt igen egyszerű lenne megoldani ezt a problémát:

> ha MINDENKI jelezné a kérdést, az azért már átütné a moderátorok ingerküszöbét, és akkor gyorsan áttennék az ezotériába.


Én nem értek ezzel egyet. A kérdés *témája* tudományos téma, a kérdésnek itt a helye. Nem álomfejtésről kérdezett a kérdező, meg nem is a vonzás törvényéről. Az, hogy a kérdezőnek van-e kimondva-kimondatlanul valami saját véleménye a kérdése tárgyáról – akár valamiféle ezotéria felé hajló értelmezésel –, az az ő dolga. Hogy téged vagy engem ez mennyire zavar vagy sem, az meg az én és a te dolgod. Ha átkerül a kérdés az ezoterika kategóriába, akkor csak csacsiságok fognak születni válasz helyett, maximum akkor nem, ha egy-egy itteni válaszoló néhanapján átlátogat az ezoterika kategóriába is.


> Szerintem erre minden esetben szükség van, amikor maga a kérdező ezoterikus, és esélytelen az, hogy bármit is elfogadjon.


Erre utaltam az előző válaszomban is. Én nem a kérdezőnek írok választ, hanem a kérdésre írok választ. Fontos különbség. Ez nem privát beszélgetés a kérdezővel, hanem egy nyílt, bárki által olvasható tartalom, aminél a kérdező személye másodrendű kellene, hogy legyen. Én annak is írom a választ, aki valamilyen módon esetleg idetéved, akár x év múlva.

2022. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%

Akkor úgy helyesbíteném, hogy AMENNYIBEN a kérdező elönti ezoterikus írásokkal a saját kérdését, akkor feltétlenül át kell tenni.

Egyéb esetekben lehet mérlegelni, de én úgy gondolom, felesleges.

Van olyan, aki 1 hónapig tétlen, és csak utána árasztja az ezoterikát, vagy esetleg a bigott vallást.

2022. szept. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
97%

Utálom a trollokat, de ezt a kérdést speciel nem bánom.

Rengeteg részletes és komoly magyarázatot kaptunk (legalábbis én), ami segtett jobban megérteni ezt a kérdést, amiről természetesen hallottam/olvastam már, de így sokkal érthetőbb és világosabb lett.

Valamiben azonban én is tévedtem: a kérdezőnek kevesebb esze van, mint feltételeztem volna.

2022. szept. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Tom Benko ***** válasza:
83%
@5: Kvantumzolinak fixa ideája, hogy a mai fizika nem jó, mert a kényszerképzetei nem szerepelnek benne. Ha áttetetjük ezóba a hülyeségeit, azzal csak adjuk alá a lovat, hogy valójában igaza van. Másrészt a kérdéseire adott válaszok alapján a maga hülyeségét máshol reklámozhatja. Mindenféleképpen válaszolni kell neki, lehetőleg szakmai formában, így az ostobaságait le lehet csapni.
2022. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Tom Benko ***** válasza:
93%
Nem tudom, mennyit tudsz a különféle geometriákról, így a válaszom tömören: nem. Egyrészt a színlátást leíró matematikai modellŕől van szó, ami pontosításra szorult. Másrészt atról, Schrödinger, még nem kvantumfizika. A tudósok általában sok különböző dologgal foglalkoznak.
2022. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!