Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hullaszaghoz hozzá lehet...

A hullaszaghoz hozzá lehet szokni?

Figyelt kérdés

Egy olyan pályán gondolkozom amihez ez elengedhetetlen.

Boncmesterek, patológusok, tűzoltók, rendőrök, nyomozók, temetkezési vállalkozók és mindenki válaszát várom, aki tapasztalattal rendelkezik.



2022. nov. 9. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Patológián nincs büdös, hűtik a testeket, a temetkezési vállalkozó sem igazán érintkezik a holtakkal. A kórházban a boncmester öltözteti fel őket temetés előtt.


A nyomozó, tűzoltó már más téma, ők tényleg találkoznak oszló holttesttel. Az ember ösztönösen undorodik a bomló fehérjék szagától, nem lehet megszokni.

2022. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a Citromfejben mondá vala a gyógyító guru:

"Mindent meg lehet szokni!"

2022. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az emberi idegrendszer adaptív.


Megtörtént sztori:

Amikor kiskoromban először vezettek végig egy járási modern nagykórház üzemi konyháján, akkor majdnem bőgni kezdtem a rosszulléttől, és könyörögni kezdtem a közeli hozzátartozómnak, hogy húzzunk innen, mert behányok. Ekkor távoztunk a mosogatóüzem helységén keresztül - és mivel nem bírtam ki levegővétel nélkül - kidobtam a taccsot.


Későbbiekben már fájdalom nélkül kibírtam a konyha szagát, és a mosogatón is képes voltam faarccal átmenni visszatartott lélegzetvétel nélkül.

2022. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

A mosogatóban dolgozó "egyszerű lelkivilágú" nőszemélyek a legboldogabb személyzetnek tűntek az egész intézményben. Munka közben mosolyogva beszélgettek és kacarásztak - egyáltalán nem törődtek a gyomorforgató bűzzel!

2022. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem nagyon ha a gyomrod bírja akkor is megterhel lelkileg.
2022. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ember orra "elfárad" 30-60 perc után. Tehát ha nem változik az adott szag intenzitása, akkor egyre kevésbé érezzük erősnek.
2022. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen ugyanaz, de a szennyvíztechnológiában vagyok, én azt megszoktam. Egyik haverom egyébként boncol, egyszer rákérdeztem, megvonta a vállát, hogy aki nem bírja ne csinálja.
2022. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden alkalommal meg kell szoknom, alapvetően érzékeny a szaglásom. Kellemetlen a szag, de tömegközlekedésen gyakrabban kap el a hányinger, mint egy bonctetem előtt.


Boncoláskor minden üreg nyitásával más szagok jönnek, "megújul", akkor ismét meg kell szokni. Tehát hasüreg nyitásnál is, meg mondjuk gyomor felvágásánál is. Mellüreg és szervei amúgy kifejezetten nem büdösek, a legdurvább a gastrointestinális traktus. A többi az teljesen hétköznapi.


Amúgy meg annyira lefoglal a boncolás, hogy nem is jut rá időd, hogy a szaggal foglalkozz - legalábbis nálam így van.

2022. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!