Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy egymástól 10 méterre...

Egy egymástól 10 méterre leásott két fémtömb közötti földrétegnek mi a helyettesítő áramköre?

Figyelt kérdés
Például egy rezgőkvarcnak ismert az R, L és C elemekből álló helyettesítő áramköre. És a kérdésben szereplő földrétegnek váltakozó áram szempontjából?
2022. nov. 22. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanúgy egy RLC kör. Csak a paraméterek függenek a talaj állapotától, nedvesség tartalmától, szemcseszerkezetétől. Pl. van olyan talajnedvesség szenzor amelyik ezen az elven méri a nedvességet.
2022. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, hogy milyen alkalmazás áll a háttérben. Mire kell ez a gyakorlatban? De első közelítésben, a gyakorlati igény ismerete nélkül, én minden mást elhanyagolnék, csak az ohmikus ellenállását venném figyelembe a modell alkotásnál.
2022. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát azért e föld az oldalirányban és lefelé elég nagynak tekinthető az elektródákhoz képest, arra is folyik áram, csak ahogy egyre hosszabbak lesznek az utak, úgy egyre kevesebb (kvarckristályt még nem láttam, nem tudom, annak egyik ololdalával egyező méretű-e a hozzávezetés, mert akkor homogén rúdként kezelhető, ha pedig jóval kisebb a hozzávezetés, akkor ott is "kihasasodik" az áram).
2022. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!