Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Balatonon van olyan hely ahol...

Balatonon van olyan hely ahol mínusz 7-8-nál nincsen hidegebb általában télen?

Figyelt kérdés

[link]


Nézem ezt a térképet ez alapján, a Balatonnál is lehet mínusz 12-15.De gyakorlatban el tudom képzelni, hogy ez inkább mínusz 7-8.


Már csak azért is mert én is -18-as zónában vagyok, de itt gyakorlatilag már 6-8 éve nem volt ilyen és általában megáll a -10nél az is csak évente párszor


2022. nov. 23. 20:24
 1/8 A kérdező kommentje:

A kérdés értelemszerűen abból fakad, hogy az óceán közeli térségeknél, ez nagyon is meg figyelhető, hogy nem tudnak lehűlni, úgy a közeli helyek mivel a tenger hője megvédi tőle


Vajon a Balaton is tud adni valami ennél nyilván gyengébb, de mérhető védelmet a környező helyeken?

2022. nov. 23. 20:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyit igen, de egyrészt a tömege, mérete miatt nem annyit, mint az óceánok, másrészt a felszíni mérete miatt nem "termel" annyi csapadékot, ami sok hőt szállíthatna valamelyik oldalára, köd, eső, hasonló formájában, harmadrészt pedig nagy hidegben befagy, amit az óceánok ritkán szoktak, jégréteg képződik rajta, ami szigeteli a környezetétől, vagyis még kevésbé érvényesül a fűtő hatása.
2022. nov. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen hely, például a Tihanyi Árokban. Azt tudjuk, hogy errefelé nem lehet tartósan -30 fok, de még rövid ideig se. Ezért egy pár méteres vízréteg hőmennyisége elegendő ahhoz, hogy alatta soha ne hűljön le -7 fokra a víz.
2022. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A tihanyi félszigetre gondolsz? Elképzelhető hogy az egész félszigeten nincs -7 nél hidegebb?
2022. nov. 24. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egész Balaton, sőt Magyarország is olyan hely, ahol ÁLTALÁBAN nincs -7 fok hideg. De persze elég gyakran előfordul azért.
2022. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazán annak tudnék örülni, ha előbb megértenénk az olvasottakat, és utána reagálnánk - arra.


Nem gondolok a tihanyi félszigetre, az egy szárazföld. Konkrétan a félsziget mellett húzódó árokra gondolok a vízben, amely e helyen eléri a 11 métert is, miközben a Balaton mélysége jellemzően 2-3 méter, ritkán 4-5. Az állítás az volt, hogy a Balatonon van olyan hely, ahol nemhogy általában, de soha nincs -7 fok vagy hidegebb. És ez ebben az árokban van.

2022. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem irtam bocs


Szarazfoldre gondoltam, növény ultetes miatt


Kb - 7 a legalja amit elviselnek, ha van olyan hely ahol max 10 evente VAn ennel hidegebb akkor az erdekes lehet

2022. nov. 25. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Az orszagban barhol lehet minusz 7foknal alacsonyabb homerseklet ahol mesterségesen nwm csinalnak melegebbet. Nincs az orszagban olyan termeszeti adottsag ami ezt megakadalyozna.
2022. nov. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!