Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az aranyat lehet vassal...

Az aranyat lehet vassal "ötvözni"? Vagy egyáltalán létezik ilyen keverék?

Figyelt kérdés
Kerestem, de nem találtam hasznos információt.

2023. jan. 8. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Az arany és a vas ötvözete nem létezik, mivel az arany és a vas kémiai összetételben nagyon különböző fémek.
2023. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jan. 8. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Létezik csak nem használják, arra már lusta vagyok hogy kikeressemmiért nem. (google a barátod) Elvileg kékárnyalatú arany készitéséhez használták

2023. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismeritek az anekdotát a lelkes vegyész adjunktusról, meg a profról?

Lelkesen magyaráz a főnöknek az adjunktus:

- Rövidesen fel fogom találni a mindent feloldó folyadékot.

- Ez fölvet egy érdekes problémát. - Válaszolja a professzor.

- ?

- Miben fogja tartani?

- - - - -

Az 1500 - 1600 °C hőmérsékletű folyékony acél nagyon hasonlít a mindent feloldó löttyhöz. Szinte mindent felold ami fém, még a gázokat is megköti a nemesgázok kivételével.

Aranyról, ezüstről nem tudok mesélni, de a szegényebb rokonukról a rézről igen.

Föltételezem, hogy az arany , és ezüst is a rézhez hasonlóan viselkedik.

Folyékony állapotban a vas, és réz korlátlanul oldódnak egymásban. Szilárd állapotban az oldódás korlátozott. A hőmérséklet csökkenésével a réz a ferrit kristályhatárokon válik ki. Ha sok van belőle gondot okoz, a vöröstörés nevű hibajelenséget.

Nikkel ötvözéssel a rezet a ferritben lehet tartani, de ilyen acélféleségre nagyon ritkán van szükség.

2023. jan. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!