Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia 8. osztály sürgős...

Kémia 8. osztály sürgős segítség kellene! Segítesz?

Figyelt kérdés

A tanár feladott egy olyan anygot, amit a tavalyi füzetből kell megkeresni, de azt tavaly nem írtuk le, de meg kell csinálnom, mert ha nem még képes 1-est adni elég szigorú, ha az ő hibája ha nem. Ezek lennének a kérdések:

1. Mi a víz szerkekezeti képlete?

2. Mi a metán szerekezeti képlete?

3. Mi az ammónia szerkezeti képlete?

4.Mi a hidrogén-klorid képlete?



Tudom, hogy ez nem igazán lehet leírni, de talán tudnátok képeket mutatni mivel én nem találtam. Nincs a tanárral különben gondom, csak....... Előre is nagyon köszönöm, nagy segítség lenne :)


2010. okt. 5. 18:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és még a szén-dioxidé is kellene. Aki válasza hasznos az értékelem is!
2010. okt. 5. 18:10
 2/22 anonim ***** válasza:
ha képes leszel négyszer egymás után leírni hogy szerkezeti, akkor megmutatom hogyan kell a googleba rákeresni!
2010. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
wikipédián megvan az összes csak írd be a gugliba h pl: a hidrogén-klorid képlete és kiadja a wikis oldalakat ezt tényleg nem lehet itt pedig leírnám neked szívesen :D
2010. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Már beírtam és megkerestem, de olyat nem találtam ami jó lenne.
2010. okt. 5. 18:18
 5/22 anonim ***** válasza:

Na, szóval: legközelebb figyelj oda az órán. Ezt a tanár elmondta, te vagy hiányoztál, vagy épp fontosabb volt a beszélgetést, aztán most a tanár a hibás...


Víz: O-H-O [link]

Metán: [link]

Ammónia: [link]

Hidrogén-Klorid: H-CL [link]

Szén-Dioxid: O=C=O [link]


Ezek annyira alapok, hogyha ezeket nem mondta volna a tanár, akkor érdekelne mit csináltatok eddig, lévén enélkül értelmetlen az összes többi. Pláne a szerves kémia, mivel szerintem ti most pont azt fogjátok venni...


Amúgy meg: wikipédia a barátnőd, segít ha kéred...

2010. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

bakkerkulcs akk vegyél fel msnre és lerajzolom neked.. -->

kismajomka@windowslive.com

2010. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mind1 megkerestem a tavalyi könyvben a könyvben ott volt, de a tanárral ezeket nem vettük, majd szólok neki. Azért köszi :)
2010. okt. 5. 18:22
 8/22 A kérdező kommentje:
Ja neked pedig nagyon köszönöm :) de már megvannak :) de mindenkinek köszönöm
2010. okt. 5. 18:23
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleng nem mondta el a tanár ha mondta volna meglenne, én mindent leírok!! A tanűár hibája, most kivételesen, a legjobb tanárok is hibáznak.....
2010. okt. 5. 18:25
 10/22 anonim ***** válasza:

ammónia: [link]



sósav: H-Cl (és a Cl köré 3 vonal)


Szén-dioxid: O=C=O és mind a 2 O mellé 2-2 vonal


metán: [link]


Víz: [link]

2010. okt. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!