Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz az hogy az idősebb...

Igaz az hogy az idősebb férfiak ha gyermeket nemzenek nagyobb arányban lesz fiú mintha fiatal férfiként nemzettek volna?

Figyelt kérdés

Biológia tanárom mondta ezt hogy valamivel nagyobb valoszinuseggel nemz lányt aki fiatal

És fiút aki idősebb mert a gyermek neme az apa spermajatol függ nem az anyától.

Igaz ez?



2023. márc. 25. 21:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
7%

"a gyermek neme az apa spermajatol függ nem az anyától"

Nana!

Léteznek olyan nők, akiknek gyakorlatilag csak lányuk születhet, annyira rossz viszonyok vannak bennük.

Ugyanez van, ha a peteérés elég sokkal az akció után van.

2023. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

1#Rossz viszony alatt mit értesz?

Ez olyan mint a krokodil tojások esetén? Úgy tudom ott a hőmérséklet is döntő tényező más hőmérsékleti értéken más nemű embrió lesz .

2023. márc. 25. 21:40
 3/31 A kérdező kommentje:

Amúgy visszaterve egyénileg is nekem az a tapasztalat.fiatal férfi ismerősök rokonok 1 kivételtől eltekintve lányt nemzettek 30 alatt


akor gondolom jelentős % lehet a különbség ha pl 20 évesen hány százalék lányt nemzek

Es 50 éves kor között mennyit. (fiúnal meg forditva)


Igaz lehet de ez miért?

2023. márc. 25. 21:46
 4/31 anonim ***** válasza:
0%

"Rossz viszony alatt mit értesz?"

Olyan durva környezetet, ahol a fiúk nagy része esélytelen, a lányok jó része is, de ha valaki mégis átjut, az szinte biztos lány lesz. A hőmérséklet a krokodilnál egy kapcsoló, az embernél ilyen nincs.

2023. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Miért jobb a tulelesi esélye egy lánynak?

Alapvetően mikor megindul a fejlődés mindenki lány csak mi evolúciós szinten fel vagyunk turbozva a tesztoszteron miatt de nem vagyok genetikus sok dolog nemtiszta a különbségek teren .

Elhiszem hogy van az az 1 százalék ahol a nő a döntő de 99 százalékban a férfi sperma dönt a nemekrol


Igaz lehet ez amit biológiai tanárom mondott. állítólag kísérletek támasztják ala

2023. márc. 25. 22:11
 6/31 sadam87 ***** válasza:
100%

A kutatások (legalábbis amit én találtam) pont azt mutatják, hogy csökken (valamelyest) a fiú utódok aránya, ahogy az apa életkora növekszik.

[link]

[link]

Szóval én azt mondanám, hogy a biológia tanárod valószínűleg rosszul tudja.

2023. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 sadam87 ***** válasza:
87%

#5

"mi evolúciós szinten fel vagyunk turbozva a tesztoszteron "

öööö????

"Igaz lehet ez amit biológiai tanárom mondott. állítólag kísérletek támasztják ala"

Az ellenkezőjét. 😉

(Amúgy ezek nem kísérletek, korreláció vizsgálatok.)

2023. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

A lány ivarsejtek robosztusabbak, ez okozza a különbséget.

A férfi spermájában meg 50 +/- néhány % a fiú és a lány, tehát nyilván ez is okozhat valamennyi különbséget - de DÖNTŐ az nem lesz.


Persze nyilván amilyen spermium bejut, (szinte mindig) olyan nemű lesz az utód. Ebből a szempontból valóban döntő - tehát, ha válogatnák a spermiumokat nem szerint, akkor ezzel lehetne befolyásolni a nemet.

2023. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7# tényleg fel vagyunk turbozva ez nem kérdés. Mert nagyobbak és erősebbek vagyunk izom erő is jelentősen erősebb.


Hát nemtudom személyes tapasztalatom mást mond. de lehet hülyeség amit meselt.

2023. márc. 25. 22:25
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
A születendő gyerek neme sok mindentől függ. Van a két extrém eset a hüvely ph meg a spermium összetétele. Van olyan hogy hüvely ph miatt egy nőnek csak egyféle nemű gyereke születhet, vagy éppen semmilyen. A férfiaknál azt hogy csak egyféle kromoszóma van olyan extrém sugárzás okozhat amit ma civil foglalkozás sorén nem érhet senkit. Ezeken felül az együttlétet megelőző meg azalatt történő minden egyes részlet befolyásolja. Ha rég nem volt ürítés a férfirészéről és egy gyors intenzív együttlét történik akkor a fiú esélye sokszorosára nő. Az idősebb férfiak inkább lányt nemzenek nagyobb eséllyel mert náluk nyögvenyelősebb az egész meg nem olyan intenzív, az meg a lányoknak kedvez.
2023. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!