Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire képes 1 kg termit? 300g...

Mire képes 1 kg termit? 300g alu por,700g vasoxid por csillagszóróval begyújtva? Valamint anyagilag mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Próbálok termitet csinálni... van 700 gramm rozsdás vasporom (rozsdát kávédarálóval megőröltem), alumíniumport még nem tudtam szerezni, kb. 300 gramm kellene, ez mennyibe kerül, illetve hol lehet megvenni?


Valamint mire képes 1 kg termit? A neten, és az oldalon is csak az van írva hogy "keverj össze 1g Al port, és 2-4 g vas-oxidot" Ez max 5 gramm, nem hiszem hogy van hatása... én 200* ennyit próbálok felhasználni.


4cm vastag acéllemezt próbálnék "átvágni" és persze épületen belül... Van rá esély hogy átvágja, illetve az épület kigyulladhat? (A padló kőből van, oldalfal 3 m-re, plafon 3.6m, a plafon lapostető, fából és kátrányból van, illetve kő hullámpalával fedve.)


2010. okt. 7. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor a rozsdát dobd ki a francba, ha nem akarod másra használni, mert erre nem fogod tudni. Neked vörös vas-oxid kell, olyat próbálj szerezni. Aluminiumport festkboltban kapsz, nem olyan olcsó.
2010. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Én nem értek hozzá, de én kísérletben azt láttam, hogy viszonylag kis mennyiség irtózatos tűzijátékot csinál. Szerintem egy kiló hazavágja az egész szobádat...
2010. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az első jól írja a rozsda vasoxid hidroxid nem használható tiszta Fe2O3 kellene és tiszta pirofór alumínium amit kapni aligha lehet vszélyes anyagnak számít.És a kérdező nem tudom hogy a fenébe vágna át bármit ezzel hegeszteni lehet.
2010. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nem pirofóros Al kell, azt nem is lehet levegőn tárolni. Egyszerű Al por. de semmiféleképpen nem sem annyira finom por, ami pirofóros lenne.
2010. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Kimész ajkára a vasút állomásra Lopsz az egyik vagonról bauxitot minél vörösebbet ha lehet. ez ugye ferrit oxid Fe2 O3 ezt ledarálod ebbe az a jó hogy sok alumínium is van. na ehhez öntöd az alu port. Mivel a bauxit nem tiszta vas oxid ezért többet adj mint amennyi kellene. tuti működni fog. Ráadásul lassan fog izzani mivel a bauxit nem tiszta vas oxid
2010. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kidobtam a rozsdát : )

Vörös vasoxidot tudok venni, párszáz Ft...


300 gramm alumíniumport honnan tudok szerezni és mennyiért? Kályhaezüst a háztartási boltban, vagy menjek festékboltba, vagy mezőgazdasági boltba?


Amúgy nem csak heggesztésre jó, mert 2400°C-on ég, ami átolvasztja az acélt...


Az épület kigyulladhat? 1kg-ot használok fel, egy konzervdobozba rakom, 3m-re mekkora lehet a hőmérséklet?


Sikerülhet átolvasztani a 4cm vastag acélt? Egy naggyából 30cm átmérőjű lyukat szeretnék rá csinálni...

2010. okt. 8. 13:49
 7/13 anonim ***** válasza:
még jó hogy kigyulladhat....
2010. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Festékboltban Sirius ezüstporként lehet venni. Az a festékboltos vörös-vasoxid nekem nem működött, mert egy része üvegport... Föl ne gyújtsd a házat már...
2010. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt azonban még egyikőtök sem válaszolta meg, ami a kérdés lenne, hogy mire képes az adott mennyiségű termit... szerintem a kérdező itt örülne egy szakértő véleményének...
2010. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Júúúúújjj!

Én csak most találtam a kérdésed, tehát lehet, hogy mindenről le vagyok már maradva...

Szóval:

1. ha még élsz (és ez jó!), akkor ez azt jelenti, hogy végül nem próbálkoztál bele a dologba, vagy azt, hogy (hálistennek) nem olyanok voltak a fizikai-kémiai viszonyok, amelyek a "szuper" hatékonyságra vezettek volna.

2. A termitet ne kilóban számold! -- ami fontos, az a reakciófelület (azaz az, hogy adott tömegű por mekkora fajlagos felszínnel bír -- ez a "porítási finomságtól-minőségtől" függ (dé facto: ugyanabból az anyagból lehet milimétereset, és lehet -- had túlozzak -- mikrométeres finomságot csinálni: a tömeg azonos, ám a reakciófelület iszonyúan más, márpedig ezen felület nagysága határozza meg a reakció intenzitását, azaz az adott, pillanatnyi energiafekszabadulást.

3. Ha valóban "jó" anyaggal indulsz, akkor 1 kg matéria egy katasztrófa! Be ne próbáld!!! 1 kiló issssszonyú sok!!!

4. Én nem is értem, hogy mit akarsz átégetni: a reakcióterület (tehát amit lyukasztani szándékolsz) "megszűnik tárgyként létezni", ám a környezete is igen durván sérül a hőtől. Ez egy "használhatatlan lyuk" csinálását jelenti.

Most, az előbbieket alátámasztandó, leírnám, hogy mit műveltem (nem írom le, mert feleségem esetleg agyon üt...), vagy hogy agysebész barátom mit rombolt...

Brrrrr...

(Egyébként még hozzáteszem, hogy kis magnéziumporral "dúsítva" az ügyet: még érdekesebb lesz... Apuskám zokniai leolvadtak a fregoliról... Ő nem örült "tudományosságom" fejlődésének...)

De ha bármi alakul általad: kérlek, írjad meg! Nagggyon kiváncsi vagyok!!! (emil: gretsy.zsombor@chello.hu)

;-) ;-) ;-)

2011. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!