Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szabad szemmel nyáron látható...

Szabad szemmel nyáron látható a tejút?

Figyelt kérdés

2023. máj. 12. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Minden különösebb probléma nélkül szabad szemmel jól látszik, ha tiszta az ég - tehát csillagos az égbolt.
2023. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint minden csillag, amit látsz, a Tejút része. Ha a Hadak útjára gondolsz, tiszta égbolt mellett, fényszennyezéstől mentes területen persze, az is látható.
2023. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hadak útja?
2023. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen Hadak útja. Sok égi objektumnak van magyar népies neve: Kis Göncöl, nagy Göncöl, Kocsma csillag ( Cassiopeia ), Kaszás (Orion), Fiastyúk (Plejádok), Sánta Kata stb.
2023. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igen, ez lenne az:

[link]

2023. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Szeged mellett egy tanyán láttam egyszer, ott is kellett vagy 5-10 perc mire alkalmazkodott a szemem a sötéthez, annyira, hogy lássam.
2023. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#3.

Igen, Hadak útjának is nevezték a Tejútat, mert eleink úgy gondolták, hogy az Csaba királyfi seregének a nyoma, melyet a lovak hagytak az égen. A Székely himnuszban meg is említik:

"...Vezesd még egyszer győzelemre néped,

Csaba királyfi csillag ösvényen..."

2023. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szabad szemmel nyáron látható a tejút?"

Pont, hogy nyáron látszik a legjobban, különösen augusztus környékén. Ilyenkor van az égen (déli irányban) a Nyilas csillagkép, amerre a Tejútrendszer középpontja is található, így ezen a részen látszik legfényesebbnek a Tejút. (nem is kell hozzá extrán sötét hely, hogy a Tejút egy-egy fényesebb foltját látni lehessen - kevésbé sötét helyről úgy néznek ki, mintha egy-egy megvilágított felhő lenne ott az égen)

2023. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta,nyári éjszakán én a Hattyú csillagkép irányában szoktam a Tejutat megfigyelni.Szabad szemmel egy gyönyörű,fehér sáv látszik,míg binokulárral v. távcsővel csillagok sokasága látható.
2023. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs túl nagy fényszennyezés, akkor simán látszik.
2023. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!