Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudnék megtanulni magamtó...

Hogy tudnék megtanulni magamtól integrálni/deriválni?

Figyelt kérdés
Szedtem már le könyveket netről, de nem igazán ment egyedül...
2010. okt. 10. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

először meg kell tanulni azt az oldalnyi deriválási szabályt a függvénytáblából, addig úgysem tudsz. Ha az megvan, írjál privit!

Nem nehéz. Én nem tudom, te hány éves vagy , d emi középiskolában tanultunk 17 évesen. Lányosztály a közgében. Ment az mert különben 1/, meg 1/// meg 0-t kaptunk volna a dogára. Meg 0///

2010. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
18/f :)
2010. okt. 10. 19:21
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Egyedül nehezen. Mármint csinálni lehet hogy csinálni fogod, de fogalmad sem lesz, hogy mikor és mire lehet alkalmazni, így hibázni fogsz, és olyan függvényeket is akarsz deriválni, amiknek nincs is derviáltja.
2010. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Silber ***** válasza:
Deriválni egy lovat is meg lehet tanítani. Integrálni, az művészet. Legelőször is meg kell tanulnod, hogy melyik mit jelent egyáltalán. És nem úgy, hogy bemaglod a definíciót. Érteni is kell. Utána jöhetnek az összefüggések :)
2010. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Írjálmárideegypéldát!
2010. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

f'(5*cos(x))=5*f'(cos(x))=5*(-sin x) ez jólett?


az nem tiszta, hogy a vessző mikor kell, meghogy mikor van d/dx... a táblázatot betanultam, ami a függvénytáblázatban van....

2010. okt. 13. 16:19
 7/11 anonim válasza:
96%
Én a Bárczy Barnabás könyvből tanultam meg a differenciál számítás és integrál számítást , feladatok megoldással vannak benne és példák is ha azt végig csinálja vki akkor sokat meg tud tanulni! Rem. tudtam segíteni!
2010. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az f a függvény, az f' az f deriváltját jelöli. Tehát a te jelölésed nem jó, nem az f deriváltjának (cosx) helyen felvett értéke lesz annyi, hiszen az f-ről nem tudunk semmit. ha f=cosx, akkor f'=-sinx.
2010. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és dx/dy az mi? hogy kapcsolódik f ' -höz? tudom, hogy x és y tengelyen igy adja meg a meredekséget, csak f'-f dologhoz nem tudom kapcsolni, hogy is van....
2010. okt. 13. 20:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Bevezetőként ajánlom a következŐt:

www.mathematika.hu

Itt jobb oldalt egy táblázatban találhatóak. De előtte még ved át a függvényeket, szélső érték, stb., mert ezek meg a deriválás alapjai.

Ha tényleg érdekel a dolog, akkor ajánlani tudom a Bolyai féle könyvsorozatból:

Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás és Integrálszámítás könyveket. (két könyv.)

Érdemes beszerezni, nagy előnyük az, hogy a minimális elméleti tudnivalókat közlik, utána pedig az alkalmazást példákon át mutatja be. A könyv teljesen alkalmas önálló tanuláshoz. Ha végigcsináltad ezt a két könyvet, és érted is, akkor azt mondhatjuk, hogy jó alapszinten tudsz deriválni, és integrálni.

2010. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!