Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az óramutató járásával megegye...

Az óramutató járásával megegyezően, vagy ellentétes irányban forog a Tejútrendszer a középpontja körül?

Figyelt kérdés

2023. máj. 20. 02:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#8 akart lenni.
2023. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 sadam87 ***** válasza:
60%

"Szóval attól, hogy nem vagyunk a síkjában még csak annyit mondhatunk, hogy a MI SZEMSZÖGÜNKBŐL NÉZVE merre forog."

Szerintem elég egyértelmű, hogy erre vonatkozik, amit krwkco ír. Oké, a 4. válaszában nem fejti ezt így ki, így lenne kerek, de a 7. válaszában le is írja. (Ezért nem nagyon értem a 9. választ sem. Pontosan ugyanezt írta le ő is: ha a másik irányból nézed, akkor fog úgy kinézni, hogy a másik irányban forog. Én szerintem tök ugyanarról beszéltek.)

Az, hogy nincs kitüntetett irány, igazából bármire igaz lehet. (Persze egy órát nyilván csak egy irányból szoktunk nézni, de ha van egy áttetsző számlapú óra, akkor már nem mindegy, melyik oldalról nézed.) Természetesen az Androméda-galaxisra is igaz, de mivel egy jó darabig még valószínűleg nem fogjuk a másik irányból nézegetni, így nem nagyon érzem problémának, hogy ha nem hangsúlyozzák ki, hogy a mi irányunkból nézve. (De természetesen abban teljesen igazad van, hogy úgy lett volna teljesen precíz a mondat.)

Az viszont biztos, hogy Ausztráliából nézve nem forog másik irányba a galaxis, mint az északi féltekéről nézve. Ezért nem értem, miért van a 4-5. válasz lepontozva (amikor a 4.-re maximum azt lehet felhozni, hogy nem teljesen szabatos a megfogalmazás, az 5. meg teljesen egyértelműen igaz), miközben a hibás 3. válasz maximumra van pontozva. (Nem a 3. válaszolótól sajnálom a pontot, nem is pontoztam le, csak nem nagyon értem a jelenséget.)

2023. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 krwkco ***** válasza:
0%

#9

"de nézd a másik oldalról("hátulról"). Onnan nézve pont ellentétes irányba forog."

Csak éppen 6-os nem azt írta, hogy menjünk át a másik oldalára! Vagy hogy fordítsuk meg! Azt írta, hogy tegyük át a hátlapot. Semmi többet. A szavaknak jelentésük van. Annyi, amennyi. Nem több.

2023. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 krwkco ***** válasza:
53%
És ahogy sadam87 is leírta, bármire, amire azt mondjuk, hogy az óramutató járásával egyezően/ellentétesen forog, azt mindig a mi szemszögünkből nézve állítjuk. Ezért felesleges ezt hozzátenni.
2023. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy nálunk anno a suliban mondták: attól függ, hogy alá állunk-e vagy fölé.
2023. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A mi szemszögünkből nézve merre forog? Ha a Földről a galaxis közepe felé nézünk, nyilvánvalónak kell lennie, balra, vagy jobbra. Vagy legyen a Nap, képzeletben ha a Napról nézünk a galaxis közepe felé, egyértelműnek kellene lennie, hogy előre vagy hátra :)
2023. máj. 21. 22:02
 17/21 anonim ***** válasza:
Akkor lefele:) Ha benézel a sagittariusba, ahol a középpont van és a tejutat függölegesnek látod, akkor lefelé.
2023. máj. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 sadam87 ***** válasza:

#16

Ha pont a számlap síkjában állva látsz egy órát, akkor merre forognak a mutatók a te szemszögéből?

2023. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"A mi szemszögünkből nézve merre forog?"

De pont ez a baj, hogy mivel a belsejében vagyunk, a szemszögünk a galaxis belseje. A forgás iránya pedig csak azon múlik, hogy a galaxisra kívülről milyen irányból nézel. Egyik oldalról nézve az óramutató járásával megegyezik a forgása, másik oldalról ellentétes vele. Viszont mi nem vagyunk egyik oldalon sem.

2023. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi az egyik oldalon vagyunk. Benne vagyunk, de hozzánk képest a látható kar forog valamerre. Vagy ennyire benne vagyunk? Azaz a kar belsejét látjuk és nem a másik kart? Kínzó kérdések. Feltételezve, hogy a legtávolabbi csillag, amit egyáltalán látunk az kb 1600 fényévre van, biztosan a kar közepén vagyunk és nem másik kart látunk.
2023. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!