Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell moláris tömeget...

Hogyan kell moláris tömeget számolni? Pl. MgCl 2, NaNO 3 Ezeknek hogyan kell kiszámolni a tömegét? Help pls!

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Összeadsz mindenből annyit, amenny van benne. Mit nem lehet ezen érteni? Ha egy bicikli áll két darab egykilós kerékből meg egy kétkilós vázból, akkor a bicikli összes tömege a váz meg a kerék kétszerese lesz. Nem? Vegyületeknél is így van. Amit nem tudsz fejből, azt kinézed a listából. A listát ezesetben úgy hívják, hogy periódusos rendszer. Pl víz esetén: Van benne 1 db oxigén (16) meg két darab hidrogén (1) így összesen 18 lesz. Nem?


Még csak fejből se kell tudnod, hogy miből mennyi van benne, mert az össezgképlet leírja. Pl HNO3 = 1 hidrogén. 1 nitrogén, 3 oxigén.


Amiket te írtál, azokat direkt nem oldottam meg, dolgozz vele ezek alapján.

2010. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor az MgCl 2-t ugy kell kiszámolni, hogy 1 magnézium és 2 klór?
2010. okt. 11. 15:04
 3/7 A kérdező kommentje:
ja és nagyon köszönöm a választ!
2010. okt. 11. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen úgy.

Még egy kis segítség: a priódusos rendszerből általában két adat fontos neked. A egyik a rendszám, ami általánan bal felső sarokba van írva, ez adja meg az atomokban található protonok számát, ha az atom semleges, azaz nem ion, akkor megegyezik az elektonok számával is.

A másik pedig, ami most kell neked, a tömegszám, a relatív atomtömeg, vagy moláris tömeg. Ez a vegyjel alatt van feltűntetve. Előző példájához kapcsolódva: O-nél pl ez 16 g/mol.

2010. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja igen ezt akartam még kérdezni.. hogy tudom meg azt, hogy 1 atom semleges vagy ion?
2010. okt. 11. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:

semleges atomoknak nincs töltésük. Ha egy atom(mag) elektront adle/vesz fel, töltése lesz. Ha semleges, és felvesz egy elektront, akkor a töltése -1 lesz. Haegy semleges lead egy elektront, a töltése +1-re változik.

Oka, hogy mivel alapban az atommag tegyük fel semleges, ekkor = db proton(+töltés) és elektron(-töltés) van benne.

Általában adottak szoktak lenni, hogy melyik atom hogy változik a reakció során, jellemző, hogy csak lead vagy csak felvesz. Azonban nagyon sok a kivétel is.

2010. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Banyek ilyen tanár kéne nekem,mint az első kommentelő,olyan jól magyaráz
2013. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!