Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Soha nem juthatunk el más...

Soha nem juthatunk el más naprendszerekbe?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel, hogy találnánk egy bolygót, ahol van élet. El tudnánk oda jutni?


Ugye minden annyira távol van, hogy emberi mértékkel nézve sosem jutunk el egy másik bolygóra, ahol élet is van.


A fénysebességgel való utazás nem lehetséges, de még ha lehetőséges volna, az is túl lassú, évtizedekbe telne eljutni a lakható bolygóra.

És az idő is gyorsabban telik fénysebességgel való utazásnál, tehát ha 20 évig utazunk valahova, valójában 60 év telik el.


Hogy ha léteznek is idegen civilizációk, sosem találkozhatunk velük?



2023. jún. 17. 23:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pontatlanul írta le, de döbbenetesen jól szemléltette, hogy mennyire megváltozik az idő múlása az utazás során. Ha űrhajós lennék én biztosan sírva fakadnék, hogy én nem erre vállalkoztam.
2023. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Mojjo ***** válasza:
85%
@11: Ha űrhajós lennél, erre vállalkoznál.
2023. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

De akkor összegezve a csillagközi utazás, mint a scifikben, soha nem lesz megvalósítható, mert ha el is jutunk egy másik bolygóra, visszamenni már nem tudunk az idő múlása miatt.

Elég nyomasztó.


Ezt sehogy nem lehet kiküszöbölni? Vagy más mód nincsen? Pl. féregjárat?

2023. jún. 20. 16:29
 14/16 Mojjo ***** válasza:
80%
@13: Amikor az ember write only módban ragad egy fórumon...
2023. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25%
#13 Te nem olvastad el a válaszokat?
2023. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%

A világegyetem egy unalmas hely☺

Mindenfelé porok, gázok, csillagok, kvazárok stb stb, annyira érdekes mint gyalogolni egész nap a Mátrában, 1000. fa után menj még hogy láss 10 ezret☺

Egy földönkívüli☺

2023. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!