Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egymástól távol lévő civilizác...

Egymástól távol lévő civilizációk egy galaxisban kommunikálhatnak, kvantum kommunikációval a kvantum összefonódást kihasználva?

Figyelt kérdés

#civilizáció #galaxis #kvantum kommunikáció #csillagrendszerek
2023. júl. 6. 17:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

#10

Pedig megpróbáltam a lehető legegyszerűbben elmagyarázni, de csak nem érti :D

2023. júl. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#8as, #6os vagyok.


Hol mondom én szerinted hogy így akarok mérni, hogy az összefonódott pár egyik felét elviszem, és azt akarom megmérni. Ez nagyon könnyen belátható hogy nem működik. Én azt írtam hogy titkosítani lehet a kommunikációt összefonódással. Ami úgy működik, hogy van két részecske, összefonom őket, majd mindkettőt egy-egy klasszikus csatornán átküldöm. És amikor mindkettő megérkezik, ki lehet deríteni, hogy az állapot valahol útközben meg lett-e mérve, azaz a jel le lett-e hallgatva. Semmi köze ennek ahhoz amit te mondasz hogy nem lehet.

2023. júl. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor a jelenlegi technológiával mondjuk rádiójelek küldésével a válasz még a legközelebbi csillag esetében is jó esetben 10 év lenne. Pff ez rohadt lassú, felnőnek addig az unokák az elfelejtik hogy küldtek is valamit. :D
2023. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Régen még ideges voltam mikor töltöttem valamit le az internetről hogy néhány órába beletelik esetleg 1 napba vagy többe. De 10 évet valamire várni? :D Akkor jól össze kell foglalni a dolgokat mert ha valamit elfelejtesz mondani akkor csak 10 év múlva tudsz javítani.
2023. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#12


Igaz amit írsz, csak nem erre vonatkozott a kérdés eredetileg. A kérdés az volt, hogy üzenet fénynél gyorsabban való hordozására lehet-e használni a kvantum-összefonódást. Így értettük a "kommunikációs cél"-t.

2023. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Egymástól távol lévő civilizációk egy galaxisban kommunikálhatnak, kvantum kommunikációval a kvantum összefonódást kihasználva?"


Ebben a kérdésben mutasd már meg kérlek, hogy hol van elrejtve, hogy a fénynél gyorsabban?


Annyit kérdez, hogy az összefonódást kihasználva kommunikálhatnak-e, és igen kommunikálhatnak úgy hogy az összefonódást használják titkosításra.

2023. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nos.

Én még úgy tanultam, hogy mivel egy telefonvonal 2,7 kHz-et tud átvinni, ezért a modemek max. 2,4 Kbit/sec-mal működhetnek biztonságosan, s lám mára akár 1-2 Mbit/s-os modem is lehetséges. (Még valahol van egy ilyen modemem.)

[link]

Azaz ki tudja mit hoz a jövő...

2023. júl. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!