Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek is extrém forró...

Vv10tibor kérdése:

Szerintetek is extrém forró az idei Július?

Figyelt kérdés
Én Zala megyében lakom és valahogy a tavalyi nyár itt nem volt annyira forró mint mondjuk 2015-2017 nyara de az idei Július még az akkori átlaghőmérsékletnél is magasabb szerintem állandóan süt a nap azért néha voltak 1-2 felhősebb napok idén nyáron 1 ilyen nap volt amikor ilyen felhősebb hüvösebb idő volt!

2023. júl. 20. 10:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%
6# Tévedsz a témában , 2017ben július utolsó hete augusztus első hete konkrétan 40 cfok alapból indult , két hétig pokol erős széllel . Megdőltek a rekordok délen 44 fokot is mértek, Sopronban hegyekben lehetett kibírni . Ejszakák 24 fokosak voltak. 2015 2017 2019 2021 2022 júni közepétől tartós afrikai hőhullamok havi átlag 1 esőzés vihar vagy 1 sem ... Délen Alföldön szerencsétlenebb régiokban egy nappal hamarabb elkezdődik a forróság és orszagos lecsenges esetén is ott 2 nap csúszással ér véget .
2023. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy én azt sem értem hogy 2013 nyara hogy nincs benne a Top 10 legmelegebb nyár-ba az tényleg egy igen forró kánikulákkal teli nyár volt pl!"

nem volt végig forró.

[link]

a melegek mellett főleg júniusban, és augusztus második felében elég sok hűvösebb időszak is volt.

meg persze az ember szubjektív emlékezete csal. ami az ábrán kábé mount everestként kirajzolódik június közepi hőhullám, hát bennem is úgy maradt meg, hogy majd beledöglöttem, 37 fokban mentem vizsgázni, a helyszínen csak egy szaros ventilátor volt, az is a tanárt fújta

2023. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Barnabas333 ***** válasza:
A csúcshőmérsékletekről annyit, hogy a "legforróbb" hajnal idén volt most júlisuban Bp-en. Az is egy csúcshőmérséklet.
2023. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Megdőltek a rekordok délen 44 fokot is mértek"

ehhez egy forrást, kérlek

az országos melegrekord 41,9 °C 2007-ből

2023. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Barnabas333 ***** válasza:
"Gavin Schmidt, a NASA Goddard Űrkutatási Intézetének igazgatója szerint már most egyértelműen látni, hogy a július több száz, ha nem több ezer éve nem volt olyan meleg a Földön, mint amilyennek az idei alakul"
2023. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

na itt a válasz, középhőmérsékletet nézve országos átlagban az idei július a 9. legmelegebb a mérések kezdete óta (és enyhébb, mint a 2021-es és 2022-es)

[link]

amúgy főleg a hónap végi változékony idő húzta lefelé a középhőmérsékletet

2023. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!