Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért olyan ritka a négylevelű...

Miért olyan ritka a négylevelű lóhere?

Figyelt kérdés
Valami speciális mutáció eredménye?
2009. jan. 1. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát az olyan mint az embereknél a sziámi ikrek...vagyis ritka. :)
2009. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%
en gyerekként sokat kerestem, es sokat talaltam, még ötlevelűt is. azon versenyeztunk, ki talal tobbet. szóval szerintem ritkanak ritka, de nem annyira. 100ból 1 kb, ahogy vissza tudok emlekezni.
2009. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
99%
Nálunk volt egy kb. 2 négyzetméternyi folt, ahol több volt a négylevelű, mint a normál...
2009. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem messze tőlünk van egy temető, körülötte dombok. Régen Papámmal sokat jártunk oda :) Egyszer mikor még kicsi voltam találtunk legalább 60 db négylevelű lóherét! Én meg elhagytam hazafelé úton! :DDD Visszamentünk még találtunk vagy 40et. De nem túlzok, tényleg ennyi volt. Most is van itthon egy dobozom, ami tele van 4levelűekkel. Vagy 50 biztos van benne. Érdekes, hogy egy több kilométerre lévő helyen, szintén temetőben is találtam egyszer egy kupacban 20at. Ott feküdtem és szedegettem, nem néztek hülyének :)) Szerintem néhol kifejezetten sok van. Bár, amióta papa meghalt egyetlen egyet sem találtam azon a helyen, ahová régen jártunk együtt gyűjteni. Pedig hatalmas terület :(

Anyukám pl. még egész életében nem talált soha egyet sem, én meg már vagy 200at, minden túlzás nélkül írhatom. Viszont, ha jól emlékszem a kertünkben még sosem találtam. A kapunk előtt talán egyszer 1-2t. Én találtam már 8 levelűt is!!! Ezek valami mutánsok lehetnek :PPP régen pedig szorgalmasan celluxoztuk őket egymáshoz, általánosban :DDD

B.U.É.K.

2009. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A lóherék latin neve Trifolium, ami magyarul annyit tesz, 3 levelű. Ebből következik, hogy a 4 levelű egyedek egy mutáció eredményeként jönnek létre, gondolom, valami eygszerűbb mutáció, ezért viszonylag gyakori.

A fenti válaszolók írták, hogy egy adott helyen többet is találtak, nyilván azért, mert adott populáción belül ez öröklődött, míg máshol csak 3 levelűek vannak és véletlen mutáció révén alakult ki 4 levelű forma.

2009. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyakori mutáció eredménye. Az eredeti háromlevelű kell, legyen, de megjelentek a mutáció miatt négylevelű egyedek is. Nem tudom eldönteni, hogy hasznos-e a növény számára, hogy négy levele van, hiszen így nagyobb a légzőfelülete a növénynek, viszont többet is párologtat. Viszont ha hasznos a mutáció, egyre több lesz, mivel kedvezőbbek ezáltal az életkörülményei. Ha káros, akkor sok idő alatt ki fog halni ez a változat, ha pedig semleges, akkor körülbelül ennyi marad.
2009. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Csernobil után én még hétlevelűt is találtam. Vagyis ne örülj annak, hogy sok a négylevelű lóhere az udvarodban, mert akkor ott valami mutagén anyag van, vagy magasabb a rádioaktivitás. Mindkettő rákot okoz.
2009. jan. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne túlozzunk... Emberre ártalmatlan dolgok is okozhatnak mutációt, nem csak radioaktivitás (pl. talaj ph-ja eltér a megszokottól, ilyesmi). Mutáció véletlenszerűen is bekövetkezhet. A négylevelű lóherék mennyisége nem mértéke a kerted radioaktivitásának.
2009. jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!