Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka annak, hogy augusztu...

Mi az oka annak, hogy augusztusban mindig ilyen pokoli hőség van?

Figyelt kérdés
Most kifejezetten az augusztus hónapra gondolok, nem az egész nyárra. Tisztában vagyok vele hogy az ember tönkretette a Földet és ezért globális felmelegedés van, ami miatt extrém hőhullámok és aszályok alakulnak ki. De ez változó, tavaly például igaz hogy mindhárom hónap pokoli volt, de idén meg a június és július egészen csapadékos és átlagban elviselhető volt. Az augusztus viszont minden évben elviselhetetlen, idén is, hetek óta fullasztó hőség, extrém erős UV-sugárzás, meleg, fülledt éjszakák, semmi eső, semmi enyhülés. Tavaly is, tavalyelőtt is, augusztusban minden évben hosszú ideje. Mi okozza ezt, hogy az augusztus hónap mindig fixen ilyen extrém forró és aszályos? Főleg hogy mindjárt ősz, már jóval rövidebbek a nappalok mint két hónapja, és mégis...

2023. aug. 22. 22:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

Az idei nyár nem is volt vészes

Az előző 3 sokkal rosszabb volt

2023. aug. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Az OMSZ elérhető napi adatsorait:

[link]

elemezve az alábbi megállapításokra lehet jutni:


1. Ha évenként vesszük a nyári hónapok napi maximum hőmérsékleteinek átlagait:

- június: 25.52 °C

- július: 27.76 °C

- augusztus: 27.36 °C

június és július/augusztus között nagyobb (június-július: 8%) eltérés látható, de július-augusztus vonatkozásában már nem annyira (2%), sőt július melegebb volt.


2. Ha évtizedekre bontva nézzük:

[link]

hasonló megállapításokra juthatunk.

2023. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

Jártam vagy 15 évig egy sporteseményre (a közepe ennek kb 1990 volt), amit augusztus 20-a utáni hétvégére szerveztek, tradíciószerűen. Akkor már mindig, és szó szerint kivétel nélkül pulóverben és dzsekiben kezdtem (péntektől) reggel a fényképezést. Igaz, délben már csak az ing volt rajtam, de este a kollégiumban, ahol szállást kaptam, már cidri volt a zuhanyban.


Egy szám nem sokat jelent, de csak úgy humorból belenéztem a pécsi helyi újság archivumába, 1970-ben az augusztus 20. utáni vasárnapon a prognózis:

legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap: a felhős helyeken 20, a derültebb részeken 25 fok körül.

2023. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

augusztus 20-tól kezdődően indul meredek csökkenésnek az átlaghőmérséklet, ez nagyrészt a földrajzi elhelyezkedésünkre vezethető vissza, és most is megvan

csak az egész átlag magasabbra került a korábbi évtizedekhez képest.

a klímaváltozás mellett valószínűleg egy kisebb klímaingadozás is benne lehet, hogy az utóbbi 10-15 évben ennyire gyakoriak a forró augusztusok (habár akadnak kivételek, pl. két éve is augusztus első felében volt az utolsó meleg időszak, utána már alapvetően koraőszies idő közepette csak egy-egy rövid nyárias fellángolás fordult elő)

2023. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
85%
Szerintem is mindig augusztusban a leg elviselhetetlenebbek a hőhullámok. Jó lenne, ha a mostaninak már vége lenne, mert már nem bírom.
2023. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
2# te nagyon okos vagy. Tisztában lehetnél vele hogy télen nincs hideg. Lópikula a tél. Alig esik a hó. Nem éltél még akkor amikor volt, 80as évek? De még a 90es években is volt bőven jó nagy. Előtte még hajjaj akkora hogy csak na.
2023. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
50%

Bírom az embereket. A facebookon is mindig össze vesznek az időjáráson. Akik azt állítják hogy mi nyavajgunk, hogy minden baj nekünk, mind meghalunk, ha meleg van az a baj, ha hideg megfagyunk.

Hát felvilágosítalak!

Nem! nem fagyunk meg! Ébresztő okoskák! Én Budapesten a gyermekkorom boldog hóesésben töltöttem, hogolyoztam szankóztam, 90es években. Anyukám már akkor panaszkodott hogy milyen kicsi kevés hó esik ahhoz képest, ami neki volt gyermekkorában. Alagutat ástak a hóban akkora volt, óriási, ott mászkálnak benne. Nekünk idén Budapesten 2 mm volt kb. Nincs igazi hideg. Semmi. Rokon lábszára fagyási sérülést szenvedett, mert munkába indult, hol van már ilyen hideg? Az erkély kb 2010ben, vagy 2007 még vastagon bevolt fújva hóval. Most semmi.

A szilveszteri partikat alig bírtam elkepzelni mert olyan hideg volt.

Akik ezt nem képesek felfogni nem tudom hol élnek, hogy élnek. Komolyan mondom. Nem vagyok nagy aktivista de azért ami körbe veszi őket nem érzékelik? Csak azt hogy jaj nyár van melegnek kell lenni, stradoljunk.

Gratulálok...

2023. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
74%

mihez gratulálsz? hogy nem fosom magam össze, mert most épp augusztusban 34 fok van? két hete meg 21 fok volt. és? időjárás.

amúgy 2010 körül is csak mutatóban volt egy-két hidegebb tél, előtte való években is elég sok enyhe tél volt, mind fika a régi idők teleihez képest

2023. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%

Lassan már a pokolban vagyunk minden szempontból, ezért szerintem egy kis hőség egészen jól passzol a hangulathoz!

3:->

2023. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
41%

A tél is enyhe volt. 3 hónap alattkb volt pár nap amikor kicsit hidegebb volt, de az a fagyos idő, ami 2018-ban volt az nemjött el.

Jó ideje nincs hó, néha esik egy evés, én nem is emlékszem hóra ebből a télből, de előttesem voltak azok akilencvenes évekbeli havazások.

Viszont a hideg 2018é-ban meg az azelőtti években megvolt, konkrétan ha kesztyűt nem húztam, a kezem lefagyott, pedig nem volt hó csak minuszok.

2023. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!