Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted ez a térkép helyes?

Szerinted ez a térkép helyes?

Figyelt kérdés

A met.hu oldalon található aszálytérkép szerint szeptember 20 és 21 között jelentősen csökkent az aszály az Alföldön.

[link]


Közben pedig alig esett eső, csak kis területen, és ott is csak pár csepp.

[link]

Itt ez is megtalálható.


2023. szept. 23. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezek a térképek mezőgazdasági aszályszintet jeleznek, szóval figyelembe veszik, hogy mikor melyik növénykultúrának milyen mélységben mekkora víztartalom szükséges. csak a nyári növényekre vonatkozó aszálytérkép változott. nem tudom, ennek a térképnek így szeptember végén mennyire van relevanciája.
2023. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát mivel nyári növenyből se csak kukorica meg napraforgó létezik, ezért nagyon is releváns lenne pl. a szójabab számára az aszályszint.
2023. szept. 23. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Az sem teljesen értem miért van nyári és őszi növény aszályszint. Tippem szerint a nagy változás oka, hogy szept 21 az őszre váltás napja, ha jól gondolom:)
2023. szept. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha véletlen van szójababod, amit termelsz, akkor a legtutibb módszer, ha telepítesz magadnak egy meteorológiai állomást és az majd pontosan mutatja az adatokat. Az országos adatokból sokszor nehéz a saját információt beszerezni, mert az nem a te területedre készül.
2023. szept. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem maradjunk annyiban, hogy a meteorológusok szokás szerint nem értenek a munkájukhoz. Ha csupán arról lenne szó, hogy már nem kell eső a nyári kultúráknak, akkor se egyik napról a másikra változna meg.
2023. szept. 24. 09:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért felesleges volt kérdezni. Maradjunk annyiban
2023. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha csupán arról lenne szó, hogy már nem kell eső a nyári kultúráknak, akkor se egyik napról a másikra változna meg."

pedig pont ilyen határesetben tudnám a legkönnyebben elképzelni. hogy a nyári kultúrákra vonatkozó térkép számítási módszerét a tavaszi/nyári hónapokra optimalizálták, ilyenkor pedig akár mondjuk 0,1 mm csapadék esetén is azt jelzi, hogy jelentősen mérséklődött az aszály a nyári kultúrák szempontjából. mert már nem kell nekik csapadék.

"Szerintem maradjunk annyiban, hogy a meteorológusok szokás szerint nem értenek a munkájukhoz. "

szerintem maradjunk annyiban, hogy nem ismerünk/értünk minden részletet abból a számítási eljárásból, amivel a térkép készül. mi lenne, ha az OMSZ-nél érdeklődnél? (de persze ha rájuk rúgod az ajtót azzal, hogy nem értetek a munkátokhoz, ne várj túl szívélyes választ)

2023. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!