Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fénysebességet nem lehet...

Ha a fénysebességet nem lehet elérni mert E=mc2 alapján a tömeg iszonyatosan megnőne, akkor a vákuumban közel fénysebességgel mozgó elektronok tömege miért nem hatalmas nagy?

Figyelt kérdés
Ha olyasmit válaszolnál mint Orbán meg Soros terv nem vagyok rá kíváncsi, tartsd magadban plz.

2023. okt. 15. 20:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
4%

Az E=mc^2 egyenlet Albert Einstein által megfogalmazott speciális relativitáselmélet alapja, amely leírja, hogy az anyagi testek (például részecskék) energiája (E) kapcsolatban van a tömegükkel (m) és a fénysebesség (c) négyzetével. Az egyenlet megállapítja, hogy az energia és a tömeg között közvetlen összefüggés van, és ha egy test energiája nő, akkor tömege is nő, és fordítva.


Amikor az elektronok közelítik a fénysebességhez a vákuumban, azok energia is nő, és ennek eredményeként növekszik a tömegük is. Azonban fontos megérteni, hogy a speciális relativitáselmélet határozza meg, hogy az energia és a tömeg milyen arányban nőnek a fénysebesség közelében. A tömeg növekedése nem lineáris, vagyis nem nő hatalmas mértékben, amikor az elektronok közelítik a fénysebességet.


Az elektronok tömegnövekedése kis mértékű lenne akkor is, amikor közelítik a fénysebességet, mivel az elektronok sebessége gyorsan közelít a fénysebességhez. Emellett fontos megjegyezni, hogy az elektronok tömegnövekedése csak a nagyon magas sebességeken válik észrevehetővé. Az elektronok, amelyek az elektronikus eszközökben és áramkörökben használt alapvető részecskék, általában jóval lassabbak, mint a fénysebesség, és így tömegük nem válik hatalmasan nagyra. Az elektronok tömege viszonylag stabil és jól meghatározott értékeken belül marad az emberi technológia által elérhető sebességek mellett.

2023. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
16%
Bocsika. Az oldal karakterei még nem tudják leképezni az MI karaktereit. A lényeg, hogy a fizikát nem ismeritek eléggé ugyanis nem mondja egy elmélet sem, hogy a tömeg számottevően emelkedne
2023. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Mojjo ***** válasza:
93%
@13: Mondja az, aki MI válaszát ollózza ide. A 12-őt el sem olvastam, a 11 meg tele van marhasággal. Ha időm lesz (nem mostanában), kijavítgatom.
2023. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
4%

14 Jó lenne ha valóban kijavítanád. Megírom az MI-nek, hogy tévedett. Végre megfogtam. Így is fejleszthetjük közösen a Mesterséges Intelligenciát 👍


Bár szerintem neki van igaza

2023. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%

"A relativisztikus tömeg - ami nő - egy rendkívül szerencsétlen elnevezés, és sok fizikus kifejezetten utálja használni is, mert félrevezető lehet."

és milyen elnevezést szerencsés használni helyette?

2023. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Kólauborkával ***** válasza:
97%

Huh, már kezd idegesítő lenni ez a ChatGPT-t copy+c, copy+v-ző ember, főleg, hogy szerintem egy választ sem olvas el, csak zombiként másolja a hülyeséget.

Nem rossz a chatGPT? Viszont akit érdekel szabadon beregisztrálhat és cseveghet vele, ide senki nem azért jön, hogy tőle jövő szóhalmazokat olvasson, bármilyen meglepő.

2023. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Kólauborkával ***** válasza:
90%
Ja és TE nem tudod javítani, hiszen ha ezt lehetne csinálni akkor elég lenne pár ezer embernek összeülnie és bizonygatnia, hogy 1+1 az 100 és akkor hatalmas hülyeségeket írogatna (mármint a jelenleginél is nagyobbakat). Szóval ne is fáraszd magad azzal, hogy javítod, csak a beszélgetésed idejére jegyzi meg az általad írtakat.
2023. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 sadam87 ***** válasza:
77%

"Megírom az MI-nek, hogy tévedett. Végre megfogtam."

Jogos, végülis ez csak a századik hibás válasza, amit bemásolsz ide...

2023. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
74%

Az 1# vagyok, nem értem 17 válasz született az elsőben megírtam hogy mi van.

Akkor kifejtem:

Mi van ? Mi a kérdésed? Hogy miért nem lesz az elektron tömege 1 tonna?

Lehetne a tömege 1 tonna is csak nem tudjuk annyira felgyorsítani világos?

Ahogy nő a tömege egyre több energia kell a további gyorsításhoz.

Az E=m*c2 energiát be kell fektetni tehát ahhoz hogy egy elektron ilyen sebességre (tömegűre) gyorsítsunk ahhoz 1 millió évi teljes Föld összes energia felhasználását kellene befektetni.

Amit eddig elértek az a 100GeV energia szint ahol az elektron relativisztikus tömege a nyugalmi tömeg kb 2000-szerese.

2023. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
12%

"a nyugalmi tömeg kb 2000-szerese"

Már ez is azt jelenti, hogy komolyan meg tudsz vele ütni egy atomot. Odébb tudod lökni például. Egy szál elektronnal.

2023. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!