Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy mai terhes nőnek mennyi...

Egy mai terhes nőnek mennyi tulelesi esélye a természetben a modern eszkozok nelkul? Tényleg a nők és a gyerekek jelentős hányada elpusztult a régi időkben?

Figyelt kérdés
A mi ujszulotjeink a legesetlenebbek az egész bolygón akor mégis hogyan tudtunk fent maradni akor amikor semmilyen eszkozunk se volt?

2023. okt. 21. 21:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Kihegyezet botokkal már az eloember is nem csak a mi fajtank. elejtett pl medvét vagy mamutott vagy barlangi oroszlánt akor elméletileg mi is megtudnank ölni egy oroszlánt egy kihegyezet bottal ."


Hát azért ez így nem igaz. Medvére soha nem egyénileg vadásztak hanem csapatosan és nem volt ritka hogy az emberek közül nem jött mindenki vissza. Mármint ha elhiszed ezt a "medvevadászós" elméletet, hogy tényleg vadásztak medvére.

Ha engem kérdezel, vagy utánaolvasol a modernebb elméleteknek, a válasz az hogy nem vadásztak medvére, oroszlánra, mammutra meg pláne nem és főleg nem kihegyezett botokkal. Ha tényleg muszáj volt, akkor valahogyan tőrbe csalták őket és még így is ultra-veszélyes volt.

És itt van még az is hogy a mai ember szaglása, ösztönei, reflexei, kitartása, de legtöbbször fizikai ereje sem mérhető a kőkori emberéhez, aki kénytelen-kelletlen állandó edzésben volt.

De például olvashatsz a római kori gladiátorokról is. Le van jegyezve hogy vadállatok ellen nagyon kicsi esélye volt a felfegyverzett, kipróbált gladiátornak is.

2023. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Thunderfairy ***** válasza:

Én úgy tudom hogy ástak egy jó nagy gödröt és abba esett bele az állat. Majd agyondobálták kövekkel.


A kérdésre visszatérve. A mostani ember annyit nem bir ki hogy utcán ne nyomkodja a telefonját. Rendesen neked is mennek ha nem tudsz félreállni. Na, ennyit ér a mai emberek többsége. Attól meghal ha nincs facebook.

2023. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

22# most igen de ha olyan válságba kerül ahol az élete veszélyben lenne akor hirtelen már más emberek lennének.


Ha életed vagy csaladod veszélyben forog nem érdekel se pénz se társadalmi tabuk.


Én is ha a gyerekem élete lenne a tett simán gyilkolnek foszotogatnek ha nem lenne más választás.

Vagy megennem a kutyánkat is akar utolsó forintom odaadnam vagy bármit semmi se számítana


Élet ösztön ott van bennünk csak sose lett használva.

Amúgy ha veszélyben van az adrenalintol sokkal erősebb vagy nagyobbat utsz szursz .

2023. nov. 20. 11:58
 24/26 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de a nagyobb adrenalin csak a pillanatnyi erőszintet növeli, ami néha jól is jön, de kitartóbb nem leszel tőle. Sem tapasztaltabb. Nem tudnál egy oroszlánt vagy egy medvét megölni, akármekkora adrenalin löketet kapnál. Nem tudnál még egy rottweilert sem megölni, mert a reflex sem az adrenalinmennyiségtől függ. Ember ellen növekedne az esélyed, ha az nem képzett ellenfél.
2023. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Hát puszta kézzel nemtudnek egy rottweiler se ez igaz de botokkal simán agyon lehet csapni.

Afrikai falvakban dokumentumfilmben láttam hogy krokodilt és tigrist meg mindig agyonvernek ha megeszik valakit .ember taktika korbe venni es addig ütni és szurni meg elpusztul .

Ennek egy állat se tud ellenalni.

Landzsaval távol tudjuk tartani a mancsaikat


Mi vegulis olyanok vagyunk mint a csimpánz azok is rendkívül agresszívek

Egymást is megkinozak és megolik ha a másik csoportból oda téved egy egyed .

Ilyen téren nem kell minket félteni egyik legagreszivebb fáj vagyunk most is

2023. nov. 20. 14:17
 26/26 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem a legjobb védekezés a támadás.ha egy oroszlán elől elfutsz végez veled .de ha tamadast színlelsz ordítva felé futsz ő fog megilyedni mert azt hisszi te vagy erősebb.


Egy ragadozót így lehet megzavarni.

Persze nem azt mondom ha békésen alszik az oroszlán akor támad meg 😀😀 de ha megtamad elvileg ez segíthet

2023. nov. 20. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!