Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg véletlen lenne az...

Tényleg véletlen lenne az egész élet?

Figyelt kérdés
Elég sokszor elgondolkozom azon, hogy az egész életem pusztán a véletlen műve.Véletlenül alakult ki az univerzum isten tudja hány milliárd éve?Véletlenül jött létre a föld 4,6 milliárd éve? Véletlenül jött létre az élet ráadásul az intelligens élet a bolygón?Véletlenül születtem meg 19 évvel ezelőtt és a szüleim is pusztán a véletlennek köszönhetik az életüket.Mivan akkor ha ők nincsenek?Akkor most én se lennék.Minden reggel azzal kelek, hogyha akkor nem keletkezik a Föld és akkor 19 évvel ezelőtt este nem csinálják azt amit, akkor én most nem lennék(és mennyivel jobb lenne).Szóval minden puszta véletlen?
2023. okt. 23. 21:55
1 2
 11/11 Psycho ***** válasza:
100%

Alapvető észlelési torzításunk, hogy a megfigyelt jelenségek mögött tendenciózusan belső szándékot vélünk felfedezni. Azért csinál valaki valamit, mert így akarta.


Utcán sétáló fickó olyan ruhában, kb. mint egy bohóc?

-> Biztos idióta. Azért vette ezt fel, mert ízlésficamos.

Kerek hassal közlekedő 16 éves lány?

-> Biztos igazi k*rva, hogy ennyi idősen gyereket csinál.

Élet?

-> Biztos valaki teremtette, mert ezt akarta.


Biztos így van ez?

- Lehet, hogy az utcai bohócnak csak erre volt pénze, mert csóró szegény.

- Lehet, hogy szerencsétlen lányt megerőszakolták.

- Lehet, hogy az élet véletlenül alakult ki.


Ez utóbbit valahogy nehezebb elfogadni.

Persze kérdés: mi itt a véletlen?

Az, hogy az Univerzum törvényei ezt lehetővé teszik, azt jelenti, hogy egy ekkora (lehet, hogy végtelenül nagy) térben valahol létre is fog jönni. Márpedig ha 1db helyen jött létre, akkor értelemszerűen az nem véletlen, hogy te ott élsz, hisz máshol nem is élhetsz.

De igen, olyan értelemben véve minden bizonnyal véletlen, hogy a tudomány jelenlegi állása alapján nem volt semmilyen ágens, aki ezt összehókuszpókuszolta volna. Nem kell ugyanis hozzá - akkor pedig miért feltételezzünk egy olyan más, alternatív lehetőséget, ami jóval több kérdést tenne fel, amennyit megválaszol?

2023. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!