Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan fogunk elérni milliárd...

Hogyan fogunk elérni milliárd fényévnyire lévő galaxisokat?

Figyelt kérdés
2023. okt. 26. 19:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Szomszédos galaxisba még a legtöbb scifiben sem lehet eljutni, pedig azokban már elég gyorsan mennek:D
2023. okt. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Kólauborkával ***** válasza:
74%

Hajtani még csak csak, ionhajtómü még talán müködne, de a további fejlesztésekhez rendelkezésre álló anyagot nem tudom hogy vinnénk el (hisz azt sem tudjuk mi kell), illetve az áramellátás folytonosságbeli problémájával sem számoltam. Meg sok más “aprósággal” sem. Tehát valóban sok a fennálló probléma, de talán egy olyat már lehetne építeni, ha nem is most, akkor nem sokára.

Egyelöre valószínübb forgatókönyv, mint a teleportálás, térhajtómü meg hasonli sci-fi elemek, amik az sem biztos, hogy létezhetnek.

Mondjuk én a “teleportálásnak” fénysebességgel még látom a “lehetöségét”, bár az is inkább helyi megsemmisítés és a célban pedig másolás, ami eszembe jut, és még technológiailag sem állunk ott, már ha egyáltalán valaha fogunk.

2023. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Az biztos, hogy a most élők sehogy, minimum több száz év fejlődésre van szükség, ha egyáltalán lehetséges. Kb olyan ez most számunkra, mintha a középkorban Holdon akartunk volna állomást építeni.
2023. okt. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy
2023. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
Miért pont a milliárd fényévnyire lévő galaxisok érdekelnének amikor még azt se tudjuk mi van a Jupiter holdjainak jege alatt vagy, hogy hány bolygó kering a legközelebbi 4-6 fényévnyire lévő csillagok körül?
2023. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!