Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen következménye lenne,...

Milyen következménye lenne, ha az összes esőerdő eltűnne a földről az erdőirtás következményeként?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem sok. Az ott élő állatok nagyrésze kipusztul, helyüket átveszi egy teljesen másfajta ökoszisztéma. Ennyi.
2023. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor az esőerdők megvédése miatti kampány csak az ott élő fajok védelme miatt van?


Akkor az esőerők halálra vannak ítélve. Nem fogják leállítani a mezőgazdasági munkálatokat azért, hogy a csimpánznak meg a kolobrinek legyen hol laknia.

2023. okt. 28. 14:28
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem hát. Eddig sem érdekelte őket, miért változna ez?
2023. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fog változni, bár természetszerető emberként azért én sajnálni fogom az esőerdők eltűnését (ha megélem) illetve az egzotikus fajok lecsökkenését, némelyek kihalását.
2023. okt. 28. 14:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy azért tettem fel a kérdést, mert azt vetettem fel, hogy az esőerdők eltűnése okozna valami olyan kárt/hiányosságot, ami az embernek is nagyon rossz. A fajok eltűnése nem tartozik ide, max az állatvédőket, természetszeretőket zavarja. De ez nem elegendő ok, hogy az üzletet leállítsák. Na meg, némelyeknek az ottani mezőgazdasági munka jelenti a megélhetést.
2023. okt. 28. 14:38
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

#5 Ránk nem igazán van káros hatással. Leggyakrabban az oxigént keverik bele a témába, de az sem igaz. Sokan egészen odáig mennek, hogy az esőerdők termelik a Föld oxigénkészletének java részét és nélkülük megfulladunk, ez hazugság. Ennél enyhébb, mikor valaki legalább valós értékeket használ, azaz kb. 20%, de ez is félrevezető, mert hiába termeli az esőerdő az oxigén 20%-át, azt egy az egyben fel is használja az esőerdő ökoszisztémája, tehát az a 20% az emberek számára nem létezik.


Szóval nem, nem befolyásolja az embereket az esőerdők kiirtása.

2023. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Sokan egészen odáig mennek, hogy az esőerdők termelik a Föld oxigénkészletének java részét"


Igen, erről hallottam!


De ezek szerint ez nem igaz.

2023. okt. 28. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tudom... az oktatási rendszerünk csődje.

Bár egy kis igazság van benne, mert ma már az erdők nem termelnek közvetlenül oxigént, mert csökkennek.

Viszont tisztítják a levegőt.

EZEN KÍVÜL: tárolják a szenet. Ha mind megszüntetnénk, az egekbe menne a CO2 szintje, és azonnal megfőnénk.

Ha pedig növelnénk az erdők mennyiségét, akkor csökkenne a globális felmelegedés.

2023. okt. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
A biodiverzitás védelme fontos a jelenlegi szintű földi élet fenntartásához. Ha az összes esőerdő eltűnne, akkor könnyen lepusztulhatna a többi szárazföldi ökoszisztéma is - és ez a mezőgazdaság (és a civilizációnk) végét jelentheti.
2023. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Az igazság az hogy nem tudjuk. Túl bonyolult hogy bármit is jősóljunk. pl Az esőerdők hatalmas mennyiségú vizet juttatnak a levegőben ami rendkivúl nagy mértékben befolyásolja a föld klimáját. Mi lesz az esőerdők helyén? stb Kb bármi lehet a végeredmény. Lehet hogy semmi nem változta, lehet hogy a teljes földi őkőszisztéma össze omlana.
2023. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!