Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet, hogy a laposföldhí...

Hogy lehet, hogy a laposföldhívők még egyszer sem fényképezték le a Föld végét?

Figyelt kérdés

Csak olyan magyarázatokat adnak, hogy nem látni a görbületét meg kicsiben júl működő kísérleteket mutatnak, de az hogyan lehet, hogy még soha nem ment el egyikük sem lefényképezni a Föld szélét, a semmibe vezető szakadékot?

Az UFO-hívők ellen azt szokták mondani, hogy még egy bizonyítottan valódi fénykép sem készült, de azokról nem lehet tudni, hogy mikor hol vannak, a bolygó szélére viszont bármikor el lehetne menni, bármelyik irányba.

(Nem tudom, hogy ide való-e a kérdésem, vagy az Ezotériába, de ott maximum az Egyéb alkategóriába.)



2023. nov. 5. 16:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Én láttam már...:)
2023. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mit, a kérdésem indokát?
2023. nov. 5. 16:43
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Erre az a válasz szokott jönni, hogy a Föld szélét egy naaagy jégfal veszi körül (lásd: sarkvidékek), azt viszont katonákkal őrzik, hogy senki ne mehessen át rajta. Így hát nem is lehet lefényképezni, hogy ott mi van (egyes vélekedések szerint végtelen jégpusztaság van a falon túl).
2023. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Viszont a gömb alakú Föld bizonyítékát már megtalálták:

[link]

2023. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

"de az hogyan lehet, hogy még soha nem ment el egyikük sem lefényképezni a Föld szélét, a semmibe vezető szakadékot?"


Hát nem tudom, de van ellepélda is. Én a krumploid alakú (lapított gömbre hasonlító szabálytalan forma) Földben hiszek, tehát, hogy körbe lehet vitorlázni, vagy repülni, de még én sem dokumentáltam ezt le.

Most ezt szívesen pótolnám, finanszíroznád?

Cserébe tisztelnélek életem végéig. :D

2023. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#4

Jajj

2023. nov. 5. 18:13
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert amelyik elért odáig leesett a földről.
2023. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

5ös, a geoidra gondolsz?:D

Az azért van, mert amikor kialakult a bolygónk, már akkor is forgásban volt, és Newton I miatt (centrifugális erőként szokás ebben az esetben emlegetni, de óvatosan ezzel a kifejezéssel, mert csak látszólagos erőhatás!) "széthúzódott" a forgástengelre merőleges irányban.

2023. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
*forgástengelyre
2023. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
8 igen, látszólagos erőhatás mozgó inerciarendszerben. Igen, geoidra gondolok, csak én krumploidnak mondom, mert ok, hogy nem gömb, de a felülete sem egyenletes, ahogy a krpumlinak sem.
2023. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!