Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A halál hasonló "érzés"...

A halál hasonló "érzés" lehet,mint mielőtt nem születtünk meg?

Figyelt kérdés

Ha valaki meghal ugyan az van,mint mielőtt megszúletett?

Nem tudom miért érdekel ez engem ennyire,de szeretek ilyen dolgokkal foglalkozni. Mindig is érdekelt az emberi test,orvos tudomány. 27 éves nő vagyok.


2023. nov. 13. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

A halál már az érzéseken túli állapot, mert az érzékelésed és a tudatod már nem létezik - ahogyan az életed előtti időben volt.


A többi fantazmagória a "Vallás" kategóriába tartozik!

2023. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
86%
Valószínűleg igen, mert előtte is semmi volt és utána is semmi lesz.
2023. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
95%
Mielőtt nem fogantál meg egész pontosan. A megszületés előtt magzatkorban azért elég sok mindent érez már az ember.
2023. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ilyenkor már nincsenek érzések, szóval nem hasonlít semmihez.
2023. nov. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Létrejöttél őseid által, szénhidrogén láncok bonyolult összekapcsolódásaiból. Idegrendszeredben jelen lévő elektromosság által felfogtad létezésed. Miután tested elhasználódik téged alkotó szénhidrogén láncok széttöredeznek és az agyadban lévő elektromosság ezáltal tudatod megszűnik. A szénhidrogénekből új élőlények épülhetnek fel a természet körforgása által. Az energia(anyag) nem vész el csak átalakul, de az információ(tudat) ideiglenes.
2023. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ezt csak az tudja biztosan, aki már meghalt, az meg nem tudja elmondani.
2023. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én nagyjából el tudom képzelni, hogy milyen az a semmi, ami a születésem előtt volt, és igen, így képzelem a halálom utáni "érzést" is.

Illetve nekem ez kicsit kiegészül azzal, hogy örülök, hogy az alkotórészeim más élőlények részévé válnak, és azokban tovább funkcionálnak. Nemrég olvastam egy buddhista szöveget, ami kb. arról szólt, hogy mások emlékezetében tovább élünk, illetve aki ezt írta még azt is gondolja, hogy az ő mester benne tovább él, annak tanításai révén, és az ő mestere esetleg csak általa tudott valamit megtenni, ez tehát nem annyira elszigetelt elképzelés, mint amit itt Nyugaton megfogalmaztunk...

2023. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
( akkor fogantatásom előtt )
2023. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
A halállal megszűnik a személyiség is létezni, úgy gondolom, hogy ez így is van. Illetve végignéztem már pár ember halálát, és az utolsó órákban valóban nem voltak öntudatuknál.
2023. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

9-es: Ez attól függ, ki hogyan hal meg. Vannak gyors halálnemek is, tehát nem mindig van lassú haldoklás. Sokakat be is morfiumoznak, ezért nincsenek maguknál.

A kérdésre a válasz: szerintem is hasonló lehet. Nem teljesen zárom ki a halál utáni lét lehetőségét, de aki feljebb azt írta, hogy ez már a vallások területe, annak igaza van. A leginkább valószínű, hogy a tudat anyagfüggő, megszűnik a halállal. Az is igaz, hogy még senki se tért onnan vissza. A halálközeli élmények elmesélői is csak a határmezsgyén jártak és sajnos az a legvalószínűbb, hogy ezek a leálló agy hallucinációi.

Én szeretnék gyorsan meghalni, a legjobb álmomban lenne. Nem lenne jó sokáig haldokolni abban a tudatban, hogy utána a lelki megsemmisülés vár.

2023. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!