Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha szabályozhatnád, hogy...

Ha szabályozhatnád, hogy meddig élsz, te mennyi ideig szeretnél élni? Élnél-e örökké?

Figyelt kérdés

Ez alatt persze nem azt értem, hogy 70 év alatt megöregedsz, aztán még mondjuk 100 évig szenvedsz az öregkori problémáktól, hanem mondjuk 80 helyett 160 évig élnél és akkor 20 év alatt öregednél annyit, mint normál esetben 10 év alatt.

Ha örökké élnél, akkor meg értelem szerűen egy bizoynos kor (mondjuk úgy 30 év) után nem öregednél.

A kérdés persze csak úgy értelmezhető, hogy feltételezzük, hogy körülötted mindenki más csak 70-80, esetleg 90 évig él.


2010. okt. 21. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
20 évig
2010. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon rossz lenne sorba elveszíteni mindenkit, meg hogy folyamatosan cserélődnek melletted az emberek, de én bevállalnám az örök életet. Kivéve, ha 80évesként kell élnem végig. Tehát, ha fiatal vagyok akkor jöhet.
2010. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Örök élet, bár mindig bennem lenne az hogy, vajon miről maradok le azzal hogy nem halok meg? Lehet hogy halál után sokkal jobb, érdekesebb életem lenne.
2010. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Kivéve, ha 80évesként kell élnem végig."


Persze. Azt senki nem akarná. Csak a nagyon mazochisták. :D

Emiatt írtam a kiegészítésben, hogy az örök élet azt jelenti ez esetben, hogy mondjuk 30 éves korodig ugyanúgy öregedsz, mint bárki más, de utána "örök időkig" ugyanannyi maradsz. (vagyis sac/kb. 30)


Kedves első!

Miért pont 20 év?

Ezt nem értem.

Az még nem egy olyan nagy kor. 20 év alatt még jóformán nem is éltél.

Miért akarnál 20 évesen meghalni?

Amúgy, ha megengeded, hány éves vagy most?

2010. okt. 21. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Addig szeretnék élni, amíg a párom/feleségem él. Annál szörnyebbet nehezen képzelek el, mint hogy nélküle kell tengetni az életet. És persze viszont.
2010. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nevetséges, de én néha úgy sajnálom, hogy nem fogom soha megtudni, hogy milyen lesz a világ 100, 200, 1000,5000 év múlva. Én nagyon szívesen megnézném, ha tehetném, élnék szívesen csak ezért is örökké...
2010. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha szabályozhatnám, akkor természetesen örökké, nem is értem, ez miért kérdés.
2010. okt. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért, mert az ember társas lény.

És ha mindenki meghal körülötted, akit szeretsz, és senkivel sem tudod megosztani az örök életedet, akkor egyáltalán nem biztos, hogy mindenki vállalná.

2010. okt. 23. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 10:46


Az ember társas lény, tehát előnyben részesíti a magányos élettel szemben a társas életet.


Viszont az életet előnyben részesíti a halállal szemben, még akkor is, ha az az élet magányos.

2010. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
egy percig se tovább most azonnal megdöglenék
2023. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!