Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pontosan milyen kémiai öszetev...

Pontosan milyen kémiai öszetevőkből áll a bazalt ?

Figyelt kérdés
dec. 22. 03:44
 1/7 Zcom09 ***** válasza:
94%
Pontosan melyik fajta bazaltra vagy kíváncsi?
dec. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
"A bazalt magmás, azon belül a kiömlési vulkanikus kőzetek közé tartozik, színe a szürkétől a feketéig terjed. A bazaltok (nefelinbazalt, trachitbazalt, leucitbazalt) 54%-nál kevesebb SiO2-ot tartalmaznak, típusainak elkülönítése a pontos szilíciumtartalomtól függ. "
dec. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
így van
dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
a pontos összetevők meghatározása nem könnyű.
dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a piros!
dec. 22. 13:33
 6/7 Zcom09 ***** válasza:
95%

Nézd nem tudunk veled mit kezdeni. Azt kérdezted hogy mi a pontos összetétele a bazaltnak, de van vagy 4-6 különféle bazalt.

Honnan tudjuk hogy mire gondolsz, mindegyik fajtának eltér az összetétele. Ha nem akarod elárulni hogy mit szeretnél, ne csodálkozz hogy nem kapsz válasz.

dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
A bazaltok összetétele nagyon széles spektrumon képes változni. Annyira, hogy pl. egy bazalt vulkán esetén ez olyan mint egy "ujjlenyomat". Még egyetemre jártam akkor segítettem egy földrajzosnak adatelemzésben, talán a Szent-györgyhegy bazaltjait elemezte, és matematikai módszerekkel sikerült elkülönítsünk jó pár kitörtést, és még az is látszott, hogy a hegy melyik területe melyik kitörésből származik, mert a pontos összetétel kitörésenként változott. És egészen pontosan egészen sok mindent meg tudott határozni (én a tizedést sem értettem, mert matekos vagyok, és nekem nem mondtak semmit a számok, csak a módszerben segítettem, de az elemzést már ő végezte). Így nincs olyan, hogy "összetétel" melyik hegy, melyik részének melyik kitörésből származó bazaltja.
dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!