Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mondják, hogy az ember...

Miért mondják, hogy az ember az étel fogyasztásával szenet visz be a szervezetéb?

Figyelt kérdés
Ezzel körülbelül úgy müködik, mint egy szénnel működtetett gép. A kaja hogyan lehet szén?

dec. 24. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Az, hoggy szerves vegyület mond valamit kémia óráról?
dec. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
A tiszta elemi szén nem emészthető, csak a megfelelő (páros szénatomszámú) szénhidrogének. Mivel a földi élet szén alapú, így természetesen minden lénynek széntartalmú anyagokat kell felvennie a teste felépítéséhez. Mi ebben a meglepő?
dec. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, mond e neked valamit az, hogy szénhidrát.

A fehérjék is tartalmaznak szenet, talán ha megnézed ezt a videót, valamennyire jobban képben lehetsz.

https://www.youtube.com/watch?v=r_RkZk9Vw0g&t=74s

dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sadam87 ***** válasza:
100%

A táplálékkal egy csomó mindent beviszel a szervezetedben, többek között szerves vegyületeket is (szénhidrátok, zsírok, fehérjék, stb.), amik szénatomokat (is) tartalmaznak. Tehát szénatomokat tényleg viszel be a szervezetedbe. Ez nem ugyanazt jelenti, mint az elemi szén! Azt jobb esetben (ha nem kozmált oda az ebéd) nem viszel be a szervezetedbe.


#2

"A tiszta elemi szén nem emészthető, csak a megfelelő (páros szénatomszámú) szénhidrogének. "

A mondat első fele igaz, a második nem. A szénhidrogéneket fogyasztani általában nem túl egészséges. Esetleg nem szénhidrátokat akartál írni? Egyébként páratlan szénatomszámú szénhidrátok is hasznosíthatóak az emberi szervezet számára (zsírsavból használ csak páros szénatomszámúakat a szervezet).

dec. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
sadam87 - a 2. vagyok és logikus, hogy úgy akartam írni, csak nem akartam túlkomplikálni a rövid szöveget. Nyilván csak a szénhidrátláncoknak kell párosnak lennie, nem a teljes szénatomszámnak - de egy ideig még ezen is elrágódhat a kedves kérdező, hogy miért?
dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:
85%

#5

Te elolvastad egyáltalán, amit írtam? Mert ehhez képest most leírod újra (majdnem) ugyanazt a hülyeséget.

Nem, a szénhidrátoknak (vagy "szénhidrátláncoknak", akármit is értsél ezen) nem kell páros szénatomszámúnak lenniük. Ez a zsírsavakra igaz. A kettő nagyon nem ugyanaz!

dec. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Azt még hozzáteszem, hogy szén nem csak az ételekben, hanem az italokban is van és dereng még az etilén képlete CH3CH2OH vagy másképpen C2H6O ez az alkohol, a szesz, vagyis ha piálsz, akkor szenet (is) iszol.
dec. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 - az etilén képlete CH2=CH2, nem CH3CH2OH. Az utóbbi az etil-alkohol, mert etilcsoportot CH3CH2- tartalmaz.
dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 azt akartam írni, az alkoholt.
dec. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

"A tiszta elemi szén nem emészthető, csak a megfelelő (páros szénatomszámú) szénhidrogének."

Ujjé. Holnaptól kőolajjal is tudok üzemelni ketteske szerint. Eddig kenyeret kellett ennem...

[Azért a szénhidrogének és a szénhidrátok közt van egy kis különbség!]

dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!