Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúciót cáfolja a mentáli...

Az evolúciót cáfolja a mentális betegségek megléte és a szülés veszélyes volta?

Figyelt kérdés
Tehát milyen evolúciós haszna van a depressziónak például? Miben segítette a túlélést?
dec. 24. 17:59
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%

Még valami:


"Tehát milyen evolúciós haszna van a depressziónak például?"


Nem hinném, hogy az evolúció és a depresszió között összefüggés van.

De itt egy lehetséges válasz: a depresszióból felépülve sokkal motiváltabb lettem az életre, mint előtte.


#10 voltam.

dec. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció nem törekszik a tökéletesre. Az evolúció semmire sem törekszik. A folyamat egyszerű:

A környezet folyamatosan változik.

Minden generációban a történnek mutációk.

Ha az adott mutáció, az adott körülmények között előnyös, akkor az adott nutációval rendelkezők nagyobb eséllyel szaporodnak.

Ha ezt egy kicsit elemezzük, akkor kiderülhet, hogy egy nagyon előnyös mutáció hordozói is eltűnhetnek egy véletlen esemény (árvíz, erdőtűz) miatt, ha még kevesen vannak.

Bizonyos esetekben a nagyon előnytelen mutációk is fennmaradhatnak (egyes típusú diabétesz, csípőfucam).

Bizonyos esetekben a depresszió is lehet előnyös. A kevesebb mozgás, visszahúzódás éhezés esetén kevesebb energiafelhasználással

dec. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Jár, ami lehet akár előny is.

Az élővilág, mint olyan, mai szemmel embertelen és igazságtalan, erőszakos.

dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Az ember azt gondolná, hogy az előnytelen mutációk kihaltak, az előnytelenek megmaradnak. Például előnyös viselkedésformája az újszülötteknek, hogy ösztönösen keresik anyjuk emlőjét. Vagy sok állatfaj újszülött egyedei ösztönösen futnak az anyjukkal veszély esetén.

Ezek érthető mód fennmaradtak mert a túlélést erősítik.

Ugyanakkor a depressziónak semmilyen előnye nincs látszólag. Még a bölcsességfog is eltűnőben van. Tehát feltételezhető, hogy valami hátráltatja a túlélést (mint a depresszio) akkor az idővel eltűnik, kihalnak azt a mutációt hordozók. De nem ez történt. Ez pedig bizonyíték lehet az evolúció ellen.

dec. 25. 11:29
 15/45 anonim ***** válasza:
84%
#14 Még mindig nem érted meg, hiába van leírva, hogy nem minden öröklött. A mentális betegségek nem öröklődő betegségek, ergó az evolúció nem tudja kiszelektálni.
dec. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

"Ez pedig bizonyíték lehet az evolúció ellen."


Ha ilyen jól tudod ezt, akkor végezd el a biológia PhD-t, szerezz nevet, aztán publikálj a Nature-ben.

Anonim módon ott az oldalon okoskodni nagyon könnyű, ellenben az már keményebb dolog, hogy a szakmában bizonyíts a kollégáid előtt. Ja, de persze addig el is kellene jutni...

dec. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg el sem tudom képzelni, milyen életed lehet, hogy karácsonykor azzal szórakozol, hogy az evolúció ellent trollkodsz a GYIK-en.


Szia.

dec. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

14

El olvastad a válaszokat?

dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
31%
Én mint több mint 10 éve depressziós, egy genetikai zsákutcának tartom magam
dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

“ 14 Még mindig nem érted meg, hiába van leírva, hogy nem minden öröklött. A mentális betegségek nem öröklődő betegségek, ergó az evolúció nem tudja kiszelektálni.”


A mentális betegségre való hajlam bizony öröklött. Ahogy a pszichopátia, Asperger-szindróma stb is öröklött.

A depresszióra való hajlam szerintem a többségben benne van, az életkörülmenyek, megfelelő mennyiségű trauma simán aktiválja azt.

Csak azt nem értem mi volt az eredeti szerepe (például az őskorban), része volt a szelekciónak (aki nem bírja a nehézségeket az egyszerűen legyen öngyilkos, jobb a fajnak)?

Minden ami van ugyebár darwinista eszmék szerint az evolúció eredménye, így az agyunk is, személyiségünk is és a depresszió is. Semmi sem képez kivételt, minden a túlélés és szelekció érdekében történik.

Véleményem szerint ez a darwinista eszméknek egy öngól és szerintem meglehetősen irritálja őket a kérdés mert ők is tudják, hogy valami sántít de ennek ellenére igyekeznek elhessegetni azt a belső hangot.

dec. 25. 14:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!