Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nedves papír miért oldja a...

A nedves papír miért oldja a zsírt, olajat?

Figyelt kérdés

Ha összetapicskolom a kezemmel a tükröt, akkor zsíros ujjlenyomatos lesz. Ha sima vízzel elkezdem dörgölni, akkor csak szétkenegetem rajta és még maszatosabb lesz. Ha száraz kéztörlőpapírral kezdem dörgölni, akkor is csíkos, opálos, csúnya marad.

Viszont ha 'picit nedves' kéztörlővel törlöm át, akkor olyan arany tiszta lesz mint a gyárból ahogy kijött. Miért? Mi van a papírban ami feloldja a zsírt?



dec. 30. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem oldaja a papír.


Csak ha vizes a papír, akkor a zsíros mocsok helyett zsíros-vizes mocsok lesz a tükrön. Amit jobban megfog a papír, mert folyékonyabb.

dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A nedves törlön vegyi anyag van, ami zsír és piszok eltávolítására van kifejlesztve.

Szóval nem a papír, hanem a rajta lévö tisztítószer az, ami hat.

dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

@2 A '' jelekkel azt szerettem volna szimbolizálni, hogy a "picit nedves" egybe tartozik, tehát nem arról van szó, hogy egy picit megdörgölöm egy nedves kéztörlővel, hanem arról, hogy egy enyhén nedvesített, eredetileg száraz papírtörlő (de akár újságpapír is) teljesen tisztára tudja varázsolni a tükröt :) Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam, kicsit lehet elsiettem a kérdést.


@1 Ez így érthető lenne, de a víz tudomásom szerint nem oldja a zsírt. Itt miért mégis? Miért lesz folyékonyabb a zsír a víztől, ha amúgy nem oldja?

dec. 30. 19:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem oldja, azt jelenti, hogy nem keverednek össze.

Nem azt, hogy nem tudnak egymás mellett kis adagokban ellenni.


A tyúkhúslevesben se oldja a zsírt a víz, de ha kicsit felkevered, elkeveredik benne, nem lebeg a tetején gyöngyözve non-stop.

dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Az ablaktisztításnál használt konyhai papítörlővel az előzőleg felvitt oldószeres vizet szokták letörölni. Az oldja a zsírt.

Vagy amikor fekete-fehér újságpapírral "fényesítik" a már teljesen száraz ablakfelületet, akkor az újság petróleumot vagy egyéb kőolajszármazékot tartalmazó nyomdafestéke hat.

dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!