Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem működik ez a módszer?

Miért nem működik ez a módszer?

Figyelt kérdés

Ugye az egész emberi test csak azért van, mert kell a levegő, a mozgás az élelemszerzéshez stb, tehát igazából az egész rendszer az agyból fut.

De most láttam egy kísérletet, hogy próbálták azt, hogy a kutya fejét levágták és az lett volna a trükk, hogy megkap minden tápanyagot az agy, amire szüksége van.

Viszont nem esett szó arról, hogy miért nem működik?

Én laikus vagyok.

Köszönöm.


jan. 8. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Linkekd kérlek azt a kísérletet.
jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszoknál voltak olyan elmebetegek, akik egy kiskutya fejét rávarrták egy nagyobb kutyára. A fej néhány napig is életjeleket és nyelési reflexet produkált, mielőtt elpusztult.

😷

Azt elég hosszú lenne elmagyarázni, hogy miért nem működik egy immunreakciótól kilökődő és gerincről levágott fej - de inkább hagyjuk ezt a témát!

🤢

jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megdöbbentő hogy nem működik, mert az emberek nagy része meglepően jól eléldegél anélkül, hogy használná az agyát.
jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó, de itt nem Frankenstein téma volt, hanem csak a fejet próbálták életben tartani.

Ha valaki vegetatív állapotban van, akkor is ez van, hogy lélegeztetőgépen van, kapja az infúziót stb, tehát igazából a teste nem sok mindent csinál már.

jan. 8. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a központi idegrendszer nem bírja a súlyos elroncsolásból eredő sokkhatást. Az agy megőrül és elszáll az endokrin szabályozás is.

😨

Mégis mit vársz egy levágott kutyafejtől, melyben megőrült az agy? Kövesse a felmutatott jutalomfalatot az okos nagy szemeivel és próbálja azt megnyalni a rózsaszín nyelvecskéjével?

😩

jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Hát az emberi test nem azért van...

2. Trükk? minden tápanyagot? - ja és honnan tudják, hogy kell ezt csinálni?

3. Kapja az infúziót... a teste nem csinál semmit... - mert te nem látod? Mert nem mozog?. Mit gondolsz, például az infúziót mi szállítja és miért pont úgy?


Egyszóval az élő test nem tűri, hogy barbárok tudatlanul bármit tegyenek vele. Szimplán feldobja a talpát. Aztán csodálkoznak, hogy mi van.

jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberi test nem szalámi.
jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A agynak – caak úgy, mint a szervezet többi részének – oxigénre és más tápanyagokra van szüksége. Ha levágják a fejet, tegyük fel, hogy érzéstelenített és altatott állapotban, akkor az oxigén és tápanyag igény nem leáll, hanem lelassul. Az összevarrás azonban nagyon nem kevés időt igényel! Több hónapja volt a hírekben, hogy egy magyar embernek véletlenül levágódott az egyik ujja. Pécsen 8 óra alatt tökéletesen visszavarrták. (Azt nem tudom, hogy utána mi lett vele, hogy tudta-e / tudja-e használni, és, hogy milyen mértékben. Úgy tudom, hogy a világon ez az egyik legjobb szerkezet, amivel dolgoztak.) A lényeg: ez csak egy ujj volt. A fej Sokkkkalta nagyobb felületű és noha nem ismerem belülről a szerkezetét, de kezdetleges ismereteim alapján is teljesen biztos vagyok benne, hogy "végtelenül" bonyolultabb is, mint egy ujj. Kizártnak tartom, hogy minden tápanyagot 100%-osan megkap a műtét alatt. Tápanyag (oxigén, fehérje, szénhidrát és ki tudja a sort folytatni...) hiányában nem működik megfelelően az agy. Ha hosszabb ideig szenved tápanyag – ezalatt elsődlegesen oxigént értek – hiányában, akkor maradandó, vissza nem fordítható károsodást szenved((het)). Aztán, amit írtak korábban: a sokk. Nem tudom, hogy a szervezet hogyan reagál egy fej levágására (akkor is, ha el van altatva és érzéstelenítőt is kapott), de feltételezem, hogy – nagyon enyhén fogalmazva – nem túl jó neki.

Egyik élőlény sem arra való, hogy a testrészeiket kicseréljék egy másik állatééval. Talán majd a későbbiekben (10-50 év múlva – ha exponenciális fejlődést veszünk alapul, akkor nincs kizárva) már működhet, de szerintem akkor sem a fejjel, hanem egyszerűbb dologgal.

Az agykutatás a leginformációszegényebb [Helyesbítsetek, ha helytelen ez az szó.] terület a szervezet terén. Ezt a tényt ne hagyd figyelmen kívül!!

És még ki tudja, hogy a leírtakon kívül mik működnek közre, elvégre "Az agykutatás a leginformációszegényebb terület a szervezet terén." (Szándékosan írom kétszer.)

jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!