Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A valóságban hogy nézhet ki...

A valóságban hogy nézhet ki egy elektron?

Figyelt kérdés

Én ilyen pici gömbnek képzelem el, de meglepődnék, ha ez lenne a valódi alakja.


A tudomány mit mondd erről a témáról?


jan. 11. 14:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg nehéz lenne kigooglizni a témát? Most itt oldalakon keresztül másolgassuk be neked az idevágó fejezeteket a fizikakönyvből?

😨

Innen elkezdheted a tanulást:

[link]

jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

#1


De a húrelmélet szerint ha jól tudom, a részecskék nem is pontok, vagyis ellentmondanak az én elképzelésemnek.


Azért tettem fel a kérdést, mert a legfrissebb tudományos eredményekre vagyok kíváncsi. A magyar Wiki ebben nem biztos, hogy a legjobb.

Tanulok angolul, viszont még nem vagyok azon a szinten, hogy komoly szakirodalmat olvassak.

Akkor már egyszerűbb volt ideiírni

jan. 11. 15:11
 3/44 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező - számodra bőven elég lesz, ha a már száz éve megfogalmazott elméleteket megérted - ami az elektron fogalmát illeti!

😉

jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
54%

Nem pont.

Az a vicc, hogy az égitesteket lehet tömegponttal modellezni. A Föld (elég messziről) lehet egy pont.

Az elektron meg nem. Az nem működik, ha pontnak képzeled.

Az atomban kicsi felhőnek képzelheted, van erre egy nagyon jó weblap. Már volt itt ilyen kérdés. Keresd vissza.

jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
16%
Senki se látott még elektront fogalmunk sincsen, hogy létezik-e egyáltalán. Lehet hogy csak feltételezés, amire a fizikai egyenletek irányulnak
jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
57%
Az biztos hogy senki nem latott meg es az is biztos hogy letezik. Valoban nem egy kis pont. Ha jol tudom erre is vonatkozik a reszecske es hullám szabaly. Van mikor reszecskekent viselkedik van mikor hullamkent.
jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
2%

Elektron:

Elemi részecske. Hozzávetőleg 403, hármas jelenpont-konfigurációból induló 🔷ikozaéder alakú időtérszerkezet; felületén tizenkilenc konvex-konkáv, folyamatosan keletkező és folyamatosan elmúló –a

krokodil bőréhez hasonló felszínű – időlapát határolja (RR = 9). Hét domináns csavarodó

időinterferencia-nyúlvány forog körülötte, a múltlapátokkal ellentétes irányban. A neutronokban születik.


Részlet prof.Kisfaludy György időfizikus könyvéből [link]

jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

A legmodernebb elméletek szerint (kvantumtérelmélet) egy kiterjedés nélküli objektum, azaz egy pont.


A húrelméletet nem hoznám ide, hogy modern ismeret, mivel egyáltalán nincs bebizonyítva hogy igazi elmélet lenne.

jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
95%
Ismert, hogy sosem fogjuk tudni meglátni fizikai valójában, mert nem lehet olyan optikát építeni, ami le tudná képezni. Valószínűleg nem is lenne sok értelme, mert amit látnánk az nem egy szilárd objektum.
jan. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Ozmium42 ***** válasza:
86%

Kellően kis méretű dolgokra értelmét veszíti a "valahogy kinézés" fogalma, mert a látás mögötti fizika korlátai nem engedik meg, hogy akármekkora nagyítást alkalmazz. Szóval az igazság egyik része az, hogy az elektron nem néz ki sehogy.


A másik része az igazságnak az, hogy különböző műszeres mérések eredményeit lehetséges vizuálisan ábrázolni, az elektron valamilyen mérhető tulajdonsága vagy interakciója, vagy foton kibocsájtás alapján. Ezek viszont nem valódi képek, csak mért adatok grafikus ábrázolásai.

jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!