Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kémia témájú könyveket...

Milyen kémia témájú könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
gimnazista vagyok és nagyon érdekel a kémia ezért szeretnék szabadidőmben is foglalkozni vele,így mondjuk olyan tudományos témájú,ismeretterjesztő könyveket szeretnék amelyek olvasása szórakoztató és kiegészíthetem vele az iskolai tananyagot.
2010. okt. 24. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel vegyél meg 1-2 egyetemi tankönyvet, az ismeretterjesztők általában sztem egy középiskolai szintnél nem tartalmaznak több tudást, na persze lehet h csak én olvastam túl gagyikat...
2010. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Silber ***** válasza:
Hát tudás kiegészítésére én csak tankönyvet tudok ajánlani, aminél jobbat nem fogsz találni a magyar piacon. Ezek pedig a Villányi Attila-féle kémiakönyvek.
2010. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem van 1-2 szakkönyvem, de ezek elég szakirányúak, pl; Levegőkémia(egyetemi jegyzet), vagy Légkörtan(egyetemi jegyzet). Nem hobbikönyvek, kell hozzájuk alapismeret. Szerintem olyan irányba keress, ami érdekel. Nekünk mondjuk kellettek ezek suliba, de érdemes szakosodni egy adott részre, mert a kémia így magában eléggé nagy terület.
2010. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Villányi-könyvek tényleg jók(tudom, mert kémiatanárom lektorálta). Ha komolyan érdeklődsz iránta, ajánlom figyelmedbe:N.N.G, A.E.- Elemek kémiája I-II-III. komoly könyv, háttértudást igényel.
2010. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!