Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyfeszültségű vezeték az...

Nagyfeszültségű vezeték az utcában, milyen távolságra lehet a háztól?

Figyelt kérdés
Az utcában mindkét oldalon vannak villanyoszlopok. Az egyik oldalon vastagabb és több kábel fut, a másik oldalon vékonyabbak, de ki van írva az oszlopok aljára, hogy nagyfeszültség. Kinéztünk egy házat, de elég közel van a vezetékhez. Ne azokat a nagy magasfeszültségű tornyokat képzeljétek, ezek utcai villanyoszlopok. Mennyire lehet káros az egészségre, ha ilyen fut a ház előtt, és hány méter jelent biztonságosabb távolságot?

febr. 24. 18:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ahol nem volt rá pénz, ott maradt csupasz, mert sokkal kevesebb hiba van a kötegelten, minden szempontból előnyösebb, kivéve zárlati hely keresésénél, amit általában igen ritkán kell csinálni. A rákötést előkészítik a kötegelt szerelésekor, így aztán gyorsabb a csatlakozó felkötés, mint a csupaszon.
febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Kólauborkával ***** válasza:

Hát, én egyszer dolgoztam csupaszon, de szar volt odafigyelni, hogy ne arcoljak bele a vezetékbe, kötegelten pedig ott a FAM szorító, csak felteszed, meghúzod és ennyi.

Hozzá teszem ismerek olyan szakembert, akinek teljesen mindegy, úgy megcsinál bármit akármelyik hálózaton, ahogy én sosem fogom.

Illetve nagy tisztelet azoknak, akik fesz alatt oszlopkapcsolót cserélnek a köf hálózaton, olyat is láttam már, de én nem szívesen csinálnám.

febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

„A csupasz hálózat az esetek többségében 10-20kV”

Úgy tudom, hogy 10 kV-os szabadvezetékhálózat nálunk nincs. A középfeszültségű szabadvezetékhálózat 20 kV-os, esetleg néhány helyen 35 kV-os.

Ilyenről lehet szó, ami ezen a képen az utca jobboldalán látható:

[link]

Ez 20 kV-os. A vitába nem szólok bele, inkább olvassátok el ezt:

[link]

Az ide vonatkozó rész: „5. táblázat. Időben változó villamos és mágneses erőtérre ajánlott egészségi határértékek”. Aztán tovább is érdemes elolvasni.

febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen, mint amit előző válaszoló küldött, csak fa oszlopon. Holnap igyekszem fényképeket fölrakni. :)
febr. 27. 23:18
 25/26 anonim ***** válasza:

"inkább olvassátok el ezt:"

Varjú profnak több, hasonló előadása is megtalálható (volt?) a neten, én is az egyikből vettem a 10 méter távolságra mérhető mikrotesla értéket.

febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Holnap igyekszem fényképeket fölrakni"

Kevés volt az igyekezet.


Egyébként az épület megközelítési távolság nem sok. Sőt, lehetőséget nyújt halálos vigéckedésre. Volt egy eset, az ács egy léccel próbálta kijjebb tolni a 20 kV-ot, hogy ne akadályozza a munkában, meghalt szegény. Arra már nem emlékszem, hogy megfelelő távolságra volt-e a 20 kV, vagy gyakorlatilag majdnem aláépítették a házat. Aztán ugyanabban a városban volt, nem tanultak, hogy az emeletráépitéssel közelítették meg a szabványos távolságon belülre a vezetéket. A szomszéd városban is közel került egy erkélyhez a vezeték... De ez a távolság, aki egyébként akkor, kb 20-25 éve 2 m volt, emberi tartózkodásra szánt épületrésztől 3 m, nem az elektromágneses tér miatt annyi, hanem hogy ne tudjon hozzáérni a háziasszony a fém merőkanállal vagy porolóval.

márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!