Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vércsoportnál mást jelent az...

Vércsoportnál mást jelent az antigén, mint általában?

Figyelt kérdés

Az antigén a következő: "Az antigén olyan anyag, ami a szervezet számára idegen, és ezért az immunrendszer védekező reakciót indít ellene. "

Tehát akármilyen betolakodó, amire kialakul immunválasz. Az A-s vér A-s antigéneket tartalmaz, A B-s B-set. Ezt a részét nem értem, az A-s vérben az A-s vér (antigén) betolakodó? Nem a B-s? Azt tudom, hogy az A-s vér B-s antitesteket tartalmaz, és fordítva, de az antigén részét nem értem.


febr. 25. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálad nem, de ha egy másik emberbe kerül, akkor betolakodóvá válik. Ez alapján van elnevezve, mivel az immunrendszer sejtjei ezt a mintázatot ismerik fel rajta.
febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, már értem. Amúgy egy A-s vércsoportú ember vére B-s antitesteket tartalmaz, ezt így tanították, vagy ha én 0-s vagyok akkor A-t és B-t is. Ezek az antitestek mindenkiben benne vannak, vagy csak akkor alakulnak ki, ha nem kompatibilis vér jut valakinek a szervezetébe?
febr. 25. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, a vérrel csak keresztreagál.

Másra alakul ki, pl. kórokozókra.

febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!