Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pest vármegyéhez tartozik-e...

Pest vármegyéhez tartozik-e Budapest 2024-ben?

Figyelt kérdés
Földrajz teszt.

febr. 25. 19:13
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
17 szavazat
 1/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nem. Budapest önálló közigazgatási terület.
febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Budapest a Főváros. Gyakorlatilag úgy viselkedik, mint egy vármegye. Ezért is szokták mondani amikor ezt számba veszik, hogy Magyarország 19 megye + főváros.
febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
57%
Egyikhez sem, külön van. Olyan ez mint Washington DC, ami az Amerikai Egyesült Államok fővárosa, de az Egyesült Államok 50 állama egyikében sem található, hanem szintén saját körzettel rendelkezik minden államtól elkülönülve.
febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de az itthoni helyzet annyiban más, hogy Budapest bár nem része semelyik megyének, mégis a székhelye Pest megyének. Ez olyan, mintha az USÁ-ban Washington bár maga nem része semelyik államnak, mégis a székhelye lenne mondjuk a szomszédos Maryland államnak.
febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Meg pest varmegyerol sem hallottam sokat ,pedig itt szulettem
febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Mit pontoztunk ott le a 3-asban? Utána lehet nézni! 😏
febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
4-es azzal egyet is értek. A kérdés azért végül is az volt, hogy Pest vármegyéhez tartozik-e Budapest? És nem tartozik ugyanúgy, mint Washington sem tartozik egyik tagállamhoz sem. Különbségek persze vannak és azért azt nem mondtam, hogy mindenben azonos esetek, de a Pest vármegye székhely lehetne akárhol is amit kijelölnek. De Budapestet jelölték ki. És szerintem elég nyilvánvaló, hogy Budapesten lesz. Mert miért tennék mondjuk Vácra, ha itt a szép nagy Budapest? Szerintem amúgy részben a Budapesttel való együttműködés miatt is került ide. És lényegében kijelölhettek volna más várost is.
febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon jól tudom, hogy Magyarország fővárosa Budapest, de most én nekem úgy tűnik, mintha elfoglalták volna mindenféle fegyveres ellenállás nélkül. Sok a külföldi a fővárosban.
febr. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!