Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik ilyen jelenség?

Létezik ilyen jelenség?

Figyelt kérdés
A töri tanárom azt hitte, hogy megkettőzte a személyiségét, mert becsaptuk helyette az ajtót, és azt hitte, hogy úgy csapta be az ajtót, hogy még be se csapta. Úgy emlékszek, létezik ilyen fizikai jelenség, mely szerint egy részecske nem csak ott van, ahol van, hanem máshol is. Valójában egy részecske van két különböző helyen egyidőben.

febr. 28. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A feltett kérdésnek se füle, se farka - tehát nem létezik "ilyen" jelenség!
febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Valójában nem az ajtó lett igazán becsapva, hanem a történelemtanár.

A kérdés jobban mutatna a humor kategóriában… 🙄

febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés tényleg elég érdekes, ahogy az előttem szólók írták, de ha jól veszem le, a kvantummechanikára gondolsz, ezen belül a kétrés-kísérletre, de az is lehet, hoyg Heisenberg határozatlansági relációja maradt meg benned. Olvass utána, ha érdekel, de nem egyszerű olvasmány.

[link]

febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
92%
Most akkor ha jól értem be akarta csapni az ajtót és a nélkül, hogy észrevette volna ti csaptátok be. Ő meg csak nézett, hogy az ajtó becsapódott. Gondolom...
febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
89%
Hiba a mátrixban, ne törődjetek vele.
febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
89%
Elméleti fizika, kvantummechanika. Elemi részecskék.
febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Létezett ilyen, de ez már történelem. Szóval a tanárodnak tudni illene!
febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tak ***** válasza:
80%

És valóban,mert előző alkalmak információi egyformák,amit előszed az agy,és kétséges hogy bekövetkezett az esemény most,vagy korábbi emlék-emlékek játszódnak vissza,amik hiteles hamis képet ébresztenek.


Pucér logika.

febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Az agyban létezik, a valóságban nem.

Sokan sok mindent képzelnek magukról, de a valóságban sok közülük nem létező dolog. Ilyen tekintetben valóban létezik.

Akár természetes átmeneti agyi bug (én így nevezem) is lehet például fáradtság miatt, vagy amiatt, mert a tanár nem egészen van ott gondolatban, és ezért bizonyos érzései csak halványan működnek. Tehát nem feltétlenül kell gondolni, hogy nem ép a tanár.

Eszembe jut, hogy régen mikor bűvészkedtem, akkor egyszer-egyszer amikor nem simán sikerültek a bűvész trükkök, és látszódtak, hogy hogyan csináltam, akkor azt akartam, hogy a másik ne tudja. Ennek érdekében azt hazudtam, hogy nem úgy van, hogy látja, és, hogy ő valójában nem látja. Csak évekkel később tudatosult bennem, és elképedtem, hogy a valósággal ellenkezőt állítottam úgy, hogy már én magam is kezdtem elhinni, hogy tényleg nem látta, noha nyilvánvaló volt, hogy látta [Annyira abszurd így visszagondolva.], csak nem akartam elfogadni. Még most is álmélkodok, hogy hogyan tudtam ilyen mértékben becsapni magam. De, aki másokat csap be, az magát is becsapja (egy idő után). Ez ennek a kulcsa. Eléggé ijesztő.

febr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!